فضای مجازی حداکثر نیمی از آموزش را محقق می‌کند

کاشان - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: فضای مجازی در صورت وجود همه ایده‌آل‌ها و حمایت همه جانبه اولیا و مربیان حداکثر نیمی از مباحث آموزشی را محقق می‌کند.

به گزارش ایرنا، مهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در همایش نماز در آموزش و پرورش اردستان با ابراز نگرانی از ناشناخته بودن فضای مجازی افزود: این فضا آینده دانش آموزان را تحت تاثیر مثبت یا منفی قرار می‌دهد، از این رو دانش‌آموزان باید با مراقب، وارد فضای پرچالش و خطرناک نشوند. 

وی ادامه داد: با این حال خانواده‌ها برای دانش آموزان موبایل یا تبلت تهیه کنند، چرا که با توجه به شرایط کرونا فعالیت در فضای مجازی لازم است.

به گفته وی، آموزش و پرورش اصفهان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و تصمیم دارد در فضای شاد جشن تکلیف استانی برگزار کند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان اظهار داشت: طرح یاریگران امسال در یک‌هزار و ۶۰۰ واحد آموزشی و جشن دهه انقلاب نیز به صورت مجازی در خانه‌ها برگزار می‌شود.

اظهار داشت: نماز اهمیت ولایی دارد و با توجه به شرایط کرونایی همایش نماز در آموزش و پرورش استان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در اصفهان ۲ هزار و ۳۰۰ گفتمان نماز با حضور دانش آموزان و والدین آنان برگزار و به پرسش‌های آنان پاسخ داده شد و بعد از شیوع کرونا با دستورالعمل‌های صادره باز هم بحث نماز دانش آموزان مورد توجه قرار گرفت.

اسماعیلی تاکید کرد: در بحث پرورشی و تربیت اجتماعی نیاز به حضور دانش‌آموز در مدرسه است تا آموزش و یادگیری صورت گیرد.

وی ادامه داد: از امروز به دستور وزیر آموزش و پرورش مدرسه ها با شرایط خاصی دایر است، با این حال توصیه می‌شود توجه به موضوع نماز و آموزش آن همچنان در فضای مجازی ادامه داشته باشد.

معاون اداره کل آموزش و پرورش اصفهان اظهار داشت: ۸۰ هزار نفر برای شرکت در مسابقه نهج‌البلاغه در پایگاه اینترنتی مربوطه ثبت‌نام و در مسابقه قرآن و عترت نیز افزون بر ۳۰۰ هزار دانش آموز متوسطه شرکت کردند که نشان از علاقه‌مندی این افراد به دین، قرآن و عترت است.

وی با بیان اینکه‌ برگزاری یادواره شهدا همچنان در دستور کار است، تصریح کرد: سال گذشته در اصفهان یک‌هزار و ۳۰۰ یادواره شهدا با هدف توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد و امسال نیز ۲ هزار یادواره در استان برگزار می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه جشنواره علوی به طور تخصصیتر اجرا می‌شود، افزود: تاکنون ۲۸ هزار اثر به این جشنواره ارسال شده که از همه مدیران و معلمان تقدیر به عمل می‌آید.

شهرستان ‌اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، بیش از ۴۲۰۰ هزار دانش آموز و ۶۳ واحد آموزشی در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها