۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۴
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 84192663
۰ نفر

برچسب‌ها

سه هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد از استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: سه هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۳ درصد رشد دارد.

دکتر«محسن شانقی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۵ تن گوشت مرغ منجمد در ۱۰ ماه گذشته از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده که این رقم در راستای تحقق جهش تولید در سال جاری افزایش چشمگیری یافت.

وی اظهار داشت: یک میلیون و ۴۳ هزار و ۲۶۴ قطعه انواع ماهیان زینتی نیز  در قالب ۴۹ محموله امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت برابر شده است. 

وی خاطرنشان کرد: ۱۶۰ تن آلایش مرغی نیز امسال در قالب هشت محموله با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۱۷ تن پا و پنجه مرغ امسال در قالب چهار محموله با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

شانقی افزود: ۵۳۰ تن تخم مرغ خوراکی و ۵۷۶ هزار قطعه تخم مرغ نطفه دار گوشتی نیز امسال  از این استان صادر شد که صادرات تخم مرغ نطفه دار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

وی، از صادرات ۲۳ تن خمیر مرغ منجمد در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی اظهار داشت: ۲۳۰ تن خوراک دام و ۱۵ تن عسل نیز امسال به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه با رشد ۱۰۰ درصدی همراه است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها