برای گذر از مشکلات مردم برنامه ارائه دهیم

تهران- ایرنا- نماینده زرند در نطق میان دستور خود گفت: به آینده این سرزمین بسیار امیدواریم اما واجب است هرچه زودتر برنامه ای برای گذر از مشکلات و گرانی ها در زندگی مردم داشته باشیم.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا ،عفت شریعتی کوهبنانی در نشست علنی امروز- چهارشنبه- در نطق میان دستور خود گفت: در مسیر تمدنی بزرگ و پیشرفته و عدالت محور هستیم.چنانچه مقام معظم رهبری همواره بر زمینه سازی ایجاد یک تمدن نوین بزرگ و اسلامی و جهان شمولی توسط ایرانیان تاکید داشتند و فرمودند خطی که نظام اسلامی ترسیم می کند خط رسیدن به تمدن اسلامی است.

نماینده زرند و کوهبنان افزود: تمدنی که با محوریت قرآن کریم، ایمان، خرد ورزی، علم، مجاهدت و مشارکت مردمی شکل می گیرد. امروز به لطف خداوند متعال و با اعجاز انقلاب اسلامی ایران و بنیادی که حضرت امام خمینی(ره) نهاد و با رهبری عالمانه و  جهان بینی گسترده مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای، ادامه یافت و در مسیر رشد و شکوفایی قرار گرفت.

وی  بیان کرد: اینک همه ما مردم ایران باید با تکیه بر اصول اساسی اسلام در مهد تمدن کهن یعنی ایران اسلامی و ولایی،این مسیر رشد را هموار سازیم.

شریعتی اظهار داشت: شکی نیست که دشمنان قسم خورده اسلام، دشمنان ایران و در کل دشمنان حق و حقیقت از هیچ تلاشی برای جلوگیری از ایجاد این تمدن فروگذار نخواهند کرد. بودجه های میلیون دلاری مصوب برای فعالیت فرهنگی علیه جمهوری اسلامی ایران ،تنها قسمتی از کوه یخی است که دشمن به خیال خام شکست این ملت فراهم آورده است.

نماینده زرند و کوهبنان تصریح کرد: امروز ایجاد یأس و نا امیدی خط مقدم دشمن برای حمله به ایران است. هرچند ماهیت حملات فرهنگی، اقتصادی دشمنان ایران، برای مردم روشن است و به اصطلاح، حنایشان رنگی ندارد اما هر روز در قالب نو ظاهر می شوند و سعی در ایجاد یاس و نا امیدی و بی اعتمادی در مردم دارند والبته در این میان خط نفوذ و سوء تدبیری ها ناآگاهانه نیز چاشنی این حرکات است. باید تمامی سعی ها در این مسیر ادامه داشته باشد تا هرچه زودتر مشکلات معیشتی روزمره مردم با تلاش،کار و مجاهدت کم رنگ شود.  

شریعتی کوهبنانی گفت: امروز نمی توان سخن از حل مشکلات مردم به میان آورد و دغدغه معیشت مردم را نداشت، این مردم نجیب سخت می گذارنند اما پای ایمان و کشورشان ایستاده اند که نمونه آن تشییع میلیونی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بود که دیدیم. 

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس ادامه داد: ما به آینده این سرزمین بسیار امیدواریم اما لازم و واجب است هرچه زودتر فکری و برنامه ای برای گذر از مشکلات و گرانی ها در زندگی مردم داشته باشیم. 

وی افزود: به عنوان نمونه نوسان نرخ ارز آسیب زننده تر از رشد نرخ آن است. هنوز تکلیف بازار و قیمت ها مشخص نیست، در رابطه با نوسان ارزی ما دو مشکل داریم. یکی همین گران شدن یک شبه قیمت ها و بلاتکلیفی مردم، فروشندگان و دیگری اثر ذهنی و احساس بدی که به واسطه کاهش دارایی اندوخته، به مردم دست می دهد و بعضا ممکن است موجب اتخاذ تصمیم های هیجانی در مردمی شوند که نمی خواهند پسانداز سال هایشان را در عرض چند ماه بی ارزش شود و البته حق هم دارند.

شریعتی کوهبنانی بیان کرد: بسیاری از مردم به دلیل ترس از جا ماندگی ناشی از رشد قیمت ها و بی ارزش شدن پس اندازشان، به بازار های غیر رسمی مانند ارز دیجیتالی روی آوردند که در این میان به دلیل این که ساز و کار عملیاتی مناسبی در این بازار وجود ندارد، افراد سودجو از این شرایط سوء استفاده کرده و سرمایه مردم را به تاراج می برند. 

وی ابراز کرد:به عنوان نمونه صرافی هایی که هیچکدام مجوزی در سایت هایشان ارائه نکردند اقدام به خرید فروش ارز ها با هر قیمتی که می خواهند می کنند. امروز شرایط زندگی مردم یکی از سخت ترین سال های گذشته است.

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس تصریح کرد: باید توجه همگان را به این نکته جلب کنم که توزیع و گستردگی مشکلات معیشتی در همه جای کشورمان یکسان نیست و به عینه می بینم که در حوزه انتخابیه ام زرند و کوهبنان و شهر های منطقه، مردم با استقامت و نجیب و تلاشگر شرایط بسیار سختی دارند.

وی عنوان کرد:امروز کرونا، تحریم ها و سوء تدبیری ها در جامعه سایه انداخته و این مسائل بر مشکلات پیشین افزوده است. ما هنوز در زرند و کوهبنان و شهر های منطقه، مشکل جاده خوب و سالم داریم. روستاهای جامانده از گاز کشی داریم.هنوز با یک وزش باد شهرمان غرق خاک می شود.شهر هایی که قلب معادن کشورند،چندان بهره ای از تولید این ثروت نبرده اند.

شریعتی کوهبنانی گفت:کارگران زحمتکش معادن در عمق زمین با چهره های سیاه شده از گرد ذغال اما سفید از عزت و غیرت،کرونا نمی شناسند و نیازی به واردات کالا های لوکس با ارز دولتی هم ندارند، فقط در جستجوی لقمه ای نان حلال برای خود و خانواده هایشان هستند و البته گوشی شنوا از مسوولان می خواهند که اگر کاری هم انجام نمی دهند لا اقل دردهایشان را بشنوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار سیاست