تولید ۲ فیلم آموزشی جدید در حوزه پویانمایی استاپ موشن خانگی

تهران- ایرنا- دبیر هنری جشنواره بین‌المللی «تولید انیمیشن‌های استاپ موشن خانگی» از تولید دو فیلم ۵۹ ثانیه‌ای جدید برای ارایه آموزش تکنیک «کات آوت» و «آموزش صداگذاری بر روی فیلم استاپ موشن» خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سپهر سوره هنر، بهنام بهادری با اعلام این خبر گفت: تا کنون سه فیلم آموزشی استاپ موشن برای پخش در اینستاگرام و فضای مجازی تولید شده که در این فیلم ها که زمان هر کدام کمتر از یک دقیقه است، آموزش های کاربردی به کودکان و نوجوانان برای تولید انیمیشن های خانگی و شرکت در این جشنواره ارایه می شود.
به گفته بهادری که کارگردانی این سه فیلم آموزشی را هم برعهده داشته است، در نخستین فیلم آموزشی به تکنیک «فوتواستاپ موشن» پرداخته شد و در دو فیلم تولید شده جدید، تکنیک کات آوت و صدا گذاری بر روی فیلم استاپ موشن بوسیله نرم افزار« ویوا ویدئو»، توسط کارن میرآقا- فیلمساز نوجوان و عطیه سلیمانی آموزش داده می شود.
استاپ موشن یکی از تکنیک‌های انیمیشن سازی( پویانمایی) است که در آن شیء را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین، موبایل یا تبلت ضبط می کنند که از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، به نظر می رسد که جسم در حال حرکت است. 
حوزه هنری کودک و نوجوان با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی و همکاری موسسه «سپهر سوره هنر» حوزه هنری، نخستین جشنواره «تولید انیمیشن های قرآنی خانگی» استاپ موشن را برگزار می کند.
علاقه مندان برای یادگیری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن، ثبت نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد ‌رهگیری می توانند به سایت artfest.ir یا اینستاگرام stopmotion.festival.ir@ مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ