توسعه جامعه در گرو مشارکت نخبگان است

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه‌ و بویراحمد گفت: نگاه نخبه پروری و استفاده از ظرفیت نخبگان به توسعه و پیشرفت جامعه کمک خواهد کرد و راهکار اساسی حل مشکلات خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی نخبگان و مستعدین برتر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: لازم است دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی بسترهای لازم را فراهم کنند تا مشارکت نخبگان در اداره امور جامعه تقویت شود.

وی افزود: زیربنای همه پیشرفت ها باور و فرهنگ است و نخبگان علمی و فکری باید سفیر افکار باشد و بتواند با رشد فکری خود موجبات رشد جامعه را فراهم نمایند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه‌ و بویراحمد تصریح کرد: خلاقیت دانشجو و استاد نخبه باید در خدمت مردم باشد نه در اختیار بیگانهِی نسبت به انسانیت، که مذموم و ناپسند است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی خودباوری  نخبگان در حرکت جامعه به سمت تعالی را مهم دانست و تاکید کرد: نکته مهم و اساسی در خصوص عموم مردم به خصوص جوانان تحصیل‌کرده این است که با روحیه خودباوری برای عبور از موانع تلاش کنند.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بنیاد ملی نخبگان ظرفیت‌های گسترده انسانی در تخصص‌های مختلف به شکل شبکه‌ای در کل کشور ایجاد کرده است و در حال خدمت در مسیر توسعه کشور است.

سید حمدالله اکوانی گفت: بنیاد نخبگان استان طرح‌هایی را که به دنبال حل مسائل اساسی جامعه باشد، حمایت میکند.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد طرح‌های شهید احمدی روشن را مصداق این حمایت‌ها دانست و افزود: در قالب طرح‌ شهید احمدی روشن هم‌اکنون بیش از ۳۰ دانشجو و استاد در حال اجرای طرح‌های مساله محور هستند.

در این نشست نخبگان و مستعدین برتر دیدگاه‌های خود را پیرامون مسائل مختلف از جمله «توجه به توان‌مندی نخبگان در توسعه استان»، «توجه به شایسته‌سالاری» و «ضرورت پیوند دانشگاه و صنعت» بیان کردند.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =