تشدید پروتکل های کرونایی در کاخ سفید با آغاز بکار دولت بایدن

تهران-ایرنا- منابع آمریکایی گزارش دادند: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد پروتکل های قوی تری را برای مقابله با کووید-۱۹ برای کارکنان کاخ سفید اجرا کند.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، تارنمای آمریکایی آکسیوس با استناد بر دستورالعمل های جدید ارسال شده به کارکنان کاخ سفید نوشت دولت بایدن قصد دارد پروتکل های به مراتب قوی تری را نسبت به دوران رئیس جمهوری سلف خود برای مقابله با کرونا در کاخ سفید پیاده کند.

اکسیوس نوشت: بایدن ۷۸ ساله است و بنابراین خطر ابتلای او به کرونا بالا است و به رغم این که او واکسن را دریافت کرده اما در صورت ابتلا ممکن است عوارض جدی برای او داشته باشد. درحالی که تیم ترامپ تمایلی به اجرای پروتکل ها نداشتند مقررات جدید درباره همه مشاوران کاخ سفید و کسانی که روابط نزدیکی با مدیران کاخ سفید دارند، اجرا خواهد شد. چنین مدیرانی به طور معمول شامل روسای ادارات از جمله شورای امنیت ملی و شورای اقتصاد ملی می شود.

این پروتکل ها شامل آزمایش روزانه کرونا و استفاده از ماسک «ان۹۵» در همه شرایط است.

در پیام های ارسالی به کارکنان کاخ سفید همچنین پیش بینی می شود که برخی از مشاوران بال غربی کاخ سفید به زودی واکسن را دریافت می کنند.

این دستورات بیشترین تاثیر را در بال غربی خواهد داشت که به دلیل قرابت آن با اتاق بیضی که دفتر ریاست جمهوری آمریکا است مورد استقبال کارکنان قرار گرفته است.

به نوشته تارنمای هیل به غیر از دستور آزمایشات مکرر و استفاده از ماسک به کارکنان کاخ سفید توصیه شده فاصله اجتماعی را حفظ کنند.

یک مقام دولت موقت بایدن به اکسیوس گفته است که کاخ سفید در دولت بایدن همه پروتکل های بهداشتی را برای تضمین سلامت همه کارکنان در دوران کرونا رعایت خواهد کرد.

کرونا از ابتدای شیوع خود در آمریکا در نتیجه سهل انگاری دولت ترامپ و نادیده گرفتن اصول بهداشتی تاکنون ۲۴ میلیون و ۸۰۹هزار و ۸۴۱ مبتلا داشته که از این تعداد ۴۱۱ هزار و ۵۲۰ نفر جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =