۶۰ میلیارد تومان به بازسازی ناوگان اتوبوس درون شهری فارس تخصیص یافت

شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر فنی و حمل و نقل استانداری فارس گفت: بر اساس مصوبه دولت، ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به بازسازی ناوگان اتوبوس درون شهری شهرهای استان تخصیص یافت.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، امیر حسین جمشیدی افزود: با پیگیری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، موضوع بازسازی ناوگان اتوبوسرانی فارس در دستور کار قرار گرفته است.
 وی ادامه داد: تفاهم‌نامه بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری شیراز و مرودشت  با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق کارآفرینی امید به امضا خواهد رسید.
او اظهار داشت: به دنبال اجرایی  شدن این تفاهم‌نامه، بخشی از اتوبوس‌های شهری فعال در شیراز و چهار شهرستان استان بازسازی شده و وارد چرخه حمل و نقل عمومی می‌شوند.
جمشیدی، تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازسازی هر دستگاه اتوبوس شهری را معادل ۲۴۰ میلیون تومان برآورد کرد و افزود: این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله در نظر گرفته شده است.
مدیر کل دفتر فنی و حمل و نقل استانداری فارس، سهم این استان از اجرای طرح بازسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور را ۲۵۰ دستگاه برشمرد و ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازسازی اساسی این اتوبوس‌ها در مجموع ۶۰ میلیارد تومان است.
جمشیدی، با اشاره به فعالیت ۹۰۰ دستگاه اتوبوس در چرخه حمل و نقل درون شهری استان فارس گفـت: با احتساب بودجه تخصیص یافته مذکور برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی استان، حدود یک چهارم از اتوبوس‌های این ناوگان بازسازی و تجهیز خواهد شد.
وی گفت: این تسهیلات تا پایان سال مالی جاری در اختیار شهرداری شیراز و شهرداری‌های سایر شهرهای استان قرار خواهد گرفت.
او افزود: با این اقدام، ناوگان فعال اتوبوسرانی استان شرایط بسیار بهتری از شرایط موجود خواهد داشت ضمن اینکه با توجه به شرایط تحریمی موجود و فرسوده بودن ناوگان اتوبوسرانی در همه کلانشهرها، اقدام مذکور اقدامی اثربخش و بسیار مهم در زمینه تقویت چرخه حمل و نقل عمومی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha