انبارهای خانگی موجب کمبود کالا در بازار لرستان شده است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: مشکلی در خصوص تامین هیچ کالای اساسی به ویژه روغن خوراکی در استان نداریم اما برخی مردم با خرید بیش از حد و ایجاد انبار خانگی، موجب کمبودهایی در بازار می‌شوند.

به گزارش ایرنا محمود ثمینی روز چهارشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی لرستان افزود: التهابات بازار با کارشناسان و مدیران ستاد تنظیم بازار، معاونت امور اقتصادی استانداری و سازمان صمت بررسی و شرایط بهتر شد اما همچنان التهاب و نابسامانی هایی در شبکه توزیع وجود دارد.

وی یادآور شد: از مردم درخواست می شود باتوجه به اینکه کالاهای اساسی به ویژه روغن به تناسب جمعیت استان تامین می شود از خرید بیش از اندازه خودداری کنند.

ثمینی افزود: باید شیوه های توزیع را اصلاح کرد چراکه کمبودی در تامین کالا وجود ندارد اما برخی همچنان در تهیه کالا زیاده‌روی می کنند که این موضوع باعث می‌شود افراد نیازمند به این کالا دسترسی پیدا نکنند و برخی نیز با نیت سودجویانه از این مساله بهره ببرند.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اجرای مصوبات ادامه داد: انتظار می رود بازرسان سازمان صمت و تعزیرات حکومتی نسبت به برخورد با این متخلفان اقدام کنند تا این کالا به نیت سودجویی و با قیمت بالاتر به فروش نرسد.

ثمینی با تاکید بر ایجاد بازارچه های عرضه میوه تصریح کرد: برای تنظیم بازار میوه نیز باید میوه های مورد نیاز خریداری و در انبار و سردخانه ها نگهداری شود.

مشکلی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی نداریم

معاون استاندار لرستان همچنین گفت: این ستان مشکلی برای برگزاری الکترونیکی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا طی خرداد سال آینده ندارد.

ثمینی ادامه داد: کمتر از پنج ماه تا انتخابات ۱۴۰۰ باقی مانده و هماهنگی های لازم با فرمانداران و کمیته های مختلف صورت گرفته است.

ثمینی افزود: باید به مردم اطمینان خاطر داد که انتخاباتی سالم، قانونمند و بی طرفانه را مانند گذشته برگزار خواهیم کرد تا مشارکت عموم در این رویداد مهم افزایش یابد.

رضا نیازی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز گفت: ایجاد آرامش و اطلاع رسانی مناسبت برای انتخابات سال آینده ضروری است تا مردم با مشارکت حداکثری یک حضور همه جانبه داشته باشند.

نیازی درباره شرایط کرونا نیز اظهار داشت: شرایط زرد مرکز استان شکننده است، بنابراین باید پروتکل‌های بهداشتی همچنان از سوی مردم به خوبی رعایت شود تا به وضعیت آبی و سفید برسیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha