۴۶ درصد اراضی کشاورزی دامغان مجهز به سامانه آبیاری نوین است

سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۴۶ درصد اراضی کشاورزی شهرستان در سطح بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار تاکنون به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.

سیدمحسن طباطبائیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از ۵۲۳ هکتار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان زیر پوشش سامانه نوین آبیاری رفته است. 

وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز تعداد ۱۰ طرح این سامانه در سطح ۸۰ هکتار از باغات و اراضی در حال اجرا است.

طباطبائیان اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان دامغان در ناحیه گرم و خشک، همواره کاهش اتلاف آب مد نظر بوده است که در این راستا انتقال آب از طریق لوله و با کانال های بتنی انجام می‌شود تا میزان هدررفت آب دراین بخش کاهش یابد.

وی افزود: استفاده از کانال های بتنی و لوله گذاری علاوه بر انجام صحیح روند انتقال آب در کشاورزی،صرفه جویی در مصرف آب و حفظ ذخایر آبی، می تواند در جلوگیری از آلودگی آب و افزایش بهره وری و عملکرد محصول نقش به سزایی ایفا کند.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: در سال های اخیر، اقدامات چشمگیری در توسعه سامانه نوین آبیاری در شهرستان انجام شده است که این روند در حال گسترش است.

شهرستان دامغان دارای بیش از ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است. ۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =