حضور دانش‌آموزان در مدارس مانع ادامه آموزش مجازی نیست

ایلام - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش ایلام با اشاره به بازگشایی مدارس از امروز، گفت: حضور دانش‌آموزان در مدارس مانعی برای ادامه ارایه آموزش‌های مجازی نخواهد بود.

رضا زینی‌وندمقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری بوده و اجباری در کار نیست چنانچه فردی تمایل به آموزش حضوری نداشته باشد از طریق مجازی در کانال شاد می‌تواند آموزش خود را ادامه دهد.

وی ادامه داد: بازگشایی مدارس با نظر شورای مدرسه و بصورت محدود با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بوده و ظرفیت هر کلاس درس در تمامی مدارسی که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا بازگشایی می‌شوند، حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود.

وی‌ مدارسی‌که از امروز بازگشایی می‌شوند را شامل کلاس‌های اول و دوم ابتدایی مناطق زرد و آبی استان، دروس کارآموزی و کارورزی هنرستان‌ها با ظرفیت هر کارگاه ۱۰ نفر در شهرهای زرد و آبی و مدارس زیر ۵۰ نفر در مناطق آبی تا سقف هر کلاس ۱۰ نفر عنوان کرد.

به‌گفته‌ وی، در این زمینه با تشکیل شورای مدرسه و نمایندگان اولیا، نشست‌هایی برگزار و برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

مدیرکل‌ آموزش و پرورش ایلام تاکید کرد: برای حضور دانش‌آموزان در مدارس هیچگونه اجباری نیست و دانش‌آموزان در صورت عدم‌تمایل به آموزش حضوری می‌توانند از طریق‌ کانال شاد آموزش خود را ادامه دهند.

استان ایلام ۱۰۰ هزار دانش‌آموز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها