تعداد فعالان قرآنی استان سمنان ۲ هزار درصد رشد داشت

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: تعداد فعالان فرهنگی استان در حوزه قرآن در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۸ با ۲ هزار و ۴۰۰ درصد رشد از ۱۵۰ نفر به سه هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

فرشید فلاح روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تعداد اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از  چهارهزار نفر در سال ۹۲، به ۲۲ هزار نفر در سال ۹۸ رسید و به میزان ۴۵۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز در سال ۹۲، ۱۷۹ عدد بود و در سال ۹۸ با رشد ۴۵ درصدی به ۲۶۰ عدد رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: موسسات فرهنگی و هنری استان نیز در دولت تدبیر و امید با رشد ۲۴۰ درصدی از ۱۵ به ۵۱ عدد افزایش یافت.

فلاح افزود: سال ۹۲ فقط یک جشنواره‌ قرآنی در استان سمنان برگزار شد در حالی که در سال ۹۸ تعداد این جشنوراه‌ها با رشد ۷۰۰ درصدی به هشت رویداد رسید.

وی بیان کرد: تعداد فعالان قرآنی بیمه شده در استان سمنان سال ۹۲ حدود ۴۰ نفر بود افزود: این میزان در سال ۹۸ با ۱۲۵ درصد افزایش به ۹۰ درصد رسید.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۷۲ فعال قرآنی فاقد بیمه در استان سمنان در حال فعالیت هستند که طبق وعده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار است سهم سمنان از نظر بیمه فعالان قرآنی تا ۲ برابر افزایش یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha