۱۴ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مدارس صدرا تحصیل می‌کنند

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی «صدرا» گفت: در حال حاضر ۱۹۰ مدرسه صدرا با ۱۴ هزار دانش‌آموز دختر و پسر دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول و دوم در کشور فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام حامد تقدیری روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: چهار هزار معلم زن و مرد مشغول تدریس در مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا هستند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مدارس معارف کشور در سازمان صدرا قرار دارد اظهار داشت: مدارس صدرا در ردیف بزرگترین مدارس دولتی کشور به شمار می‌روند.

رییس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی با اشاره به فضاهای آموزشی در اختیار این سازمان گفت: ۵۰ درصد این فضاها ساختمان‌های اهدایی مقام معظم رهبری بوده و ۵۰ درصد نیز فضاهای آموزش و پرورش است که به صورت امانی در اختیار سازمان صدرا قرار گرفته است.

وی با قدردانی از مجموعه اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برای توسعه کمی و کیفی مدارس صدرا در استان افزود: نگاه مدیریت آموزش و پرورش استان به مدارس علوم و معارف اسلامی نگاهی معرفتی و شناختی است.

فعالیت چهار مدرسه صدرا در خراسان جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: چهار مدرسه علوم و معارف اسلامی «صدرا» با ۳۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر دوره دوم متوسطه در شهرستان‌های بیرجند، طبس و نهبندان فعالیت می‌کنند.

محمدعلی واقعی افزود: دانش‌آموزان مدارس صدرا می‌توانند از جمله تاثیرگذارترین دانش‌آموزان استان در عرصه‌های مختلف باشند.

وی بر پایه‌ریزی محکم برنامه‌های تربیتی و تقویت شخصیت دانش‌آموزان در سنین کودکی تاکید کرد و گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی پرچمدار ترویج علوم انسانی بر مبنای سند تحول بینادین و زمینه‌ساز تقویت بنیه اعتقادی و بصیرتی دانش‌آموزان به شمار می‌روند.

وی از مردم خراسان جنوبی به عنوان مردمی مومن، سختکوش، صبور، مجاهد و پیرو خط ولایت یاد کرد و افزود: به دلیل برخورداری مردم این خطه از پنج ویژگی یادشده، استقبال از مدارص صدرا در این استان زیاد است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی تربیت دینی و اخلاقی دانش‌آموزان در کنار فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی را از جمله مهمترین محورها و برنامه‌های مدارس صدرا عنوان کرد و گفت: امروز در مدارس صدرا سربازانی برای امام زمان (عج) تربیت می‌شوند که در کنار علم و دانش به تزکیه روح خود می‌پردازند.

وی با اشاره به بالا بودن حس نوعدوستی در میان مردم خراسان جنوبی و علاقه مردم این استان به رفع مشکلات مالی، معیشتی و اقتصادی هموطنان اضافه کرد: دانش‌آموزان استان به ویژه مدارس صدار، در راستای الگوسازی فعالیت‌های جهادی در بستر مدارس و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب به صورت خودجوش در پویش های مختلف رزمایش کمک‌های مؤمنانه مشارکت فعال داشته‌اند.

رییس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی «صدرا» برای بررسی نحوه فعالیت مدارس این سازمان به خراسان جنوبی سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =