۶۱۴ طرح بازآفرینی شهری تا پایان دولت تحویل مردم می‌شود

کاشان - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۶۱۴ طرح‌ در حال اجرای بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی کشور تا پایان دولت دوازدهم تحویل مردم می‌شود.

به گزارش ایرنا، مهدی عبوری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های بازآفرینی شهری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: عزم وزارت راه و شهرسازی برای تحویل این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به مردم جدی است و این مهم پس از تخصیص اعتبار لازم تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

وی با یادآوری شناسایی نزدیک به ۱۴۸ هزار هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیررسمی در کشور اظهار داشت: اکنون برنامه‌های خوبی به صورت خود مالکی برای ساماندهی این بافت‌ها و نوسازی خانه‌ها در محوطه‌های بافت فرسوده از جمله پرداخت ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات تبصره‌ای در حال اجرا است.

به گفته وی، این تسهیلات پس از معرفی اداره راه و شهرسازی به بانک مسکن قابل دریافت است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با یادآوری اینکه بر پایه قانون برنامه ششم سالانه ۲۷۰ محله در بافت‌های هدف باید بهسازی و نوسازی افزود: از مجموع یک هزار و ۵۰ محله و سکونتگاه غیررسمی بهسازی و نوسازی نزدیک به ۳۷۰ محله در حال اجرا است.

عبوری با تاکید بر صدور رایگان ۱۰۰ درصدی صدور پروانه بر پایه ماده ۱۶ قانون ساماندهی املاک گفت: ۵۰ درصد هزینه پروانه به عهده دولت قرار گرفته و با هماهنگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ۵۰ درصد بقیه را نیز شهرداری‌ها تقبل کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در شهرهایی از جمله کاشان با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۹ درصد، ۴۰ میلیون تومان ودیعه چهار درصد و تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۸ درصد برای بهسازی بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شود.

به گفته وی، طرح‌های در دست اقدام محله‌های هدف کاشان شامل ساخت مدرسه، کلانتری، فضای ورزشی و ساخت یک پردیس شهرداری کاشان در محله شهید مفتح است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه از چند طرح بازآفرینی شهری در کاشان و آران و بیدگل بازدید کردند.

مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس از خانه فرهنگ کوی حسین پور و پردیس بزرگ فرهنگی در محل ساختمان قدیمی کارخانه ریسندگی کاشان و بافت فرسوده محله تاریخی دربند آران و بیدگل بازدید و روند اجرای این طرح‌ها را بررسی کردند.

در این بازدیدها آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، فرمانداران کاشان و آران و بیدگل، سیدجواد سادتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و جمعی دیگر از مسوولان استان اصفهان و شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز حضور داشتند.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه به کاشان با آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان نیز دیدار کردند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها