اوقاف خراسان شمالی ۱۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: این اداره کل برای کمک به نیازمندان آسیب دیده از همه‌گیری کرونا ۱۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در ۹ ماه امسال توزیع کرد.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این بازه زمانی ۲۳۳ هزار غذای گرم نیز به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  بین نیازمندان این استان توزیع شد.

وی گفت: همچنین باتوجه به شیوع ویروس کرونا ۵۰۰ پک بهداشتی رایگان به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال هم  در اختیار اقشار نیازمند استان قرار گرفت.  

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی توزیع ۲۵۸ هزار ماسک و هفت هزار و ۵۰۰ لیتر ماده ضد عفونی و ۵۰۰ گان برای مقابله با ویروس کرونا را از دیگر اقدامات این اداره کل دانست.

 وی در رابطه با منابع مالی این کمک ها اظهار داشت: بسته های غذایی از محل موقوفات مرتبط  تهیه شده است که با همکاری کمیته امداد، مردم و خیرین به دست نیازمندان رسیده است.

وی در ادامه گفت: هر چند که شیوع ویروس کرونا آثار منفی و خسارات زیان‌باری را به جامعه تحمیل و جان تعداد زیادی از هموطنان را گرفت اما،  فرصت‌های قابل توجهی را نیز پیش پای جامعه قرار داد که نمونه‌ای از آن را می‌توان در همدلی مردم و مسوولان در دستگیری از نیازمندان مشاهده کرد.

خراسان شمالی پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱هزار و ۷۳۸ رقبه دارد.

این استان با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت که ۴۴ در صد از آنان در روستاها سکونت دارند جزو استان های کم درآمد کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها