۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 84192333
۰ نفر

برچسب‌ها

لزوم پرهیز از سفرهای غیرضروری در جاده کرج - چالوس

کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز اعلام کرد که با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما و کولاک، رانندگان از سفر های غیر ضروری در راه های این استان بویژه محور کرج - چالوس خودداری کنند.

سروان مسعود خانجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رانندگان با توجه به این شرایط ، هنگام سفر در محورهای کوهستانی بویژه جاده کرج -چالوس زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.
وی به رانندگان توصیه کرد علاوه بر زنجیرچرخ، لوازم ایمنی، پوشاک گرم، مواد غذایی کافی همراه داشته باشند، ضمن آنکه رعایت سرعت مناسب در جاده های لغزنده البرز ضروری است.
خانجانی خاطرنشان کرد: برخی رانندگان آشنایی کافی با بستن زنجیر چرخ خودرو ندارند که تاکید می شود  قبل از سفر و تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر روش بستن آن را آموزش ببینند تا در زمان ورود درجاده های برفگیر دچار مشکل نشوند.

وی گفت: رانندگان در هنگام سفر از سالم بودن خودرو بویژه برف پاک کن مطمئن شوند تا درمواقع بارش دچار مشکل دید نشوند.
کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز بیان داشت که با توجه به احتمال ناپایداری هوا و سقوط سنگ در جاده کرج - چالوس رانندگان از توقف در حاشیه راه خودداری کنند.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.

استان البرز دارای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.  
روزانه به طور متوسط بیش از ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در راه های البرز تردد می کنند که بیش از ۲۰ هزار تردد در جاده کرج - چالوس و بقیه در آزادراه های این استان است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =