بیش از ۲۰ میلیارد ریال وقف جدید در شیروان ثبت شد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: نیکوکاران این شهرستان خراسان شمالی در ۹ ماه امسال هشت وقف جدید به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال را ثبت کردند.

سعید علیپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقف های ثبت شده شامل مغازه تجاری، زمین مسکونی، زمین کشاورزی و آپارتمان در سطح شهر و روستاها است.

وی گفت: نیت واقفان از وقف های جدید در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، مرمت و بازسازی بقاع متبرکه و انجام امور خیریه است.

علیپور با بیان اینکه با ثبت وقف های جدید تعداد کل موقوفات این شهرستان به ۹۵۱ مورد رسید افزود: با قدردانی از واقفان در این امر خیر و خداپسندانه توصیه می شود درآمدهای موقوفات را در زمینه ازدواج، قرآن، کمک به معلولان، دانش آموزان و نیازمند و آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: تعداد موقوفات ثبت شده امسال در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که این خود نشان می دهد با توجه به شیوع کرونا و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، مرم همچنان در کمک به کارهای خیر و خداپسندانه پیشگام هستند و گام های بزرگ تری در این زمینه بر خواهند داشت.

اینک تعداد کل رقبات این شهرستان سه هزار و ۱۶۷ مورد و تعداد موقوفات ۹۵۱ مورد است.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها