۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84192292
۰ نفر

برچسب‌ها

ریزش برف همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه، جبهه‌ای از هوای سرد در آسمان همدان فعال می‌شود و ریزش برف بیشتر نقاط این استان را فرا می‌گیرد.

محمدحسن باقری شکیب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با ریزش برف، بارش باران و افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی نسبت به افزایش سرعت وزش باد هشدار داد و اظهار داشت: سامانه بارشی از سمت غرب وارد می‌شود و فعالیت آن در نیمه غربی و جنوبی استان از جمله شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و اسدآباد بیشتر از سایر نقاط است.

باقری‌شکیب عنوان کرد: این سامانه از شامگاه چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه فعال است و پیش‌بینی می‌شود بین ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر بارش داشته باشد.

وی تصریح کرد: پس از خروج این سامانه، جبهه ای از هوای سرد و خشک در استان همدان مستقر می‌شود و دمای هوا در برخی از نقاط به ۱۷ درجه سانتی گراد زیر صفر کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان با بیان اینکه کمینه دمای تمام شهرهای استان زیرصفر است، عنوان کرد: نهاوند با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کبودراهنگ با هفت درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری‌شکیب خاطرنشان کرد: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر نیز چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها