عراق هم به جمع کشورهای استفاده کننده از واکسن چینی کرونا پیوست

تهران- ایرنا- تلویزیون انگلیسی زبان چین از موافقت وزارت بهداشت عراق برای استفاده از واکسن کرونا ساخت شرکت سینوفارم چین خبر داد.

به گزارش ایرنا، "سی جی تی ان" روز چهارشنبه گزارش کرد: اداره گزینش دارو وزارت بهداشت عراق با استفاده اضطراری از واکسن سینوفارم چین برای مقابله با ویروس کرونا موافقت کرده است.

پیش از این نیز اداره گزینش دارو وزارت بهداشت عراق با استفاده از واکسن فایزر برای مقابله با ویروس کرونا در عراق موافقت کرده بود. بر این اساس عراق از این پس می تواند سه واکسن ویروس کرونا سینوفارم، فایزر و آسترازنیکا دریافت کند.

شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در عراق تاکنون به ۶۰۹ هزار و ۲۹ مورد رسیده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۹۵۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

روز گذشته نیز وزارت بهداشت پاکستان مجوز استفاده از واکسن کرونا ساخت چین را صادر کرد.

تعدادی از کشورهای جهان در حال حاضر برای خرید واکسن های چینی علاقه نشان داده اند، مصر رسما استفاده اضطراری از واکسن کرونای چین را تائید کرده است، اواخر سال ۲۰۲۰ نیز اولین گروه از واکسن های چینی وارد امارات متحده عربی شد.

ترکیه هم در آخرین روز سال گذشته میلادی، اولین گروه شامل سه میلیون دوز واکسن کرونای تولیدی چین را دریافت کرد .در همان تاریخ اوکراین از خرید ۱.۹۱ میلیون دوز واکسن تولیدی شرکت «ککسینگ» (Kexing) چین خبر داد.

میانمار نیز اعلام کرده است که بزودی اقدام به خرید واکسن های چینی ضد کرونا خواهد کرد. تایلند هم از خرید ۲ میلیون دوز از واکسن های شرکت «ککسینگ» چین خبر داده است.

وزارت بهداشت اندونزی هم توزیع واکسن های چینی ککسینگ را در سراسر این کشور آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار جهان