حدود نیمی از خانه‌های روستایی عجب‌شیر به مقاوم‌سازی نیاز دارد

مراغه - ایرنا- فرماندار عجب‌شیر با اشاره به اینکه هشت هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی روستایی در این شهرستان وجود دارد، گفت: حدود ۵۴ درصد از این خانه‌ها با استفاده از تسهیلات دولتی مقاوم‌سازی شده است.

عادل اصغرپور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران شهرستان با بیان اینکه این منطقه زلزله‌خیز است، بیان کرد: مقاوم‌سازی منازل روستایی باید با جدیت بیشتر انجام شود.

وی اضافه کرد: تشویق روستاییان توسط دهیاران و شوراهای اسلامی و بنیاد مسکن برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی ضروری است.

اصغرپور اظهار داشت: دولت تسهیلات خوبی برای مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی در نظر گرفته اما متاسفانه امسال استقبال خوبی از این تسهیلات نشده است.
امسال روستاییان عجب‌شیر از دریافت تسهیلات دولتی برای مقاوم‌سازی خانه‌هایشان استقبال نکردند

دستگاه شتاب‌نگار به زودی نصب می‌شود

فرماندار عجب‌شیر با اشاره به اینکه به زودی دستگاه شتاب‌نگار در این شهرستان نصب می‌شود، بیان کرد: این دستگاه چند ثانیه قبل از وقوع زلزله می‌تواند اطلاعاتی به دستگاه‌هایی مثل شرکت گاز و برق ارسال کند تا برای کاهش خسارت‌های احتمالی زلزله نسبت به قطعی گاز و برق اقدام کنند.

ماشین‌آلات راهداری در حالت آماده‌باش قرار گیرد
فرماندار عجب‌شیر گفت: اداره راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای و همچنین دهیاران بخش مرکزی و قلعه‌چای تدابیر لازم را در این خصوص انجام دهند و ماشین‌آلات پس از ارزیابی در حالت آماده‌باش قرار گیرد.
به گزارش ایرنا عجب‌شیر دارای دو بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های دیزجرود غربی و خضرلو و قلعه‌چای شامل دهستان‌های دیزجرود شرقی و کوهستان، دو نقطه شهری به نام‌های عجب‌شیر و جوان‌قلعه و ۴۹ آبادی است.

۷۰ درصد جرائم در عجب‌شیر با معتادان مرتبط است

فرماندار عجب‌شیر بر لزوم بهرهمندی از تمام ظرفیتهای شهرستانی برای مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: ۷۰ درصد جرائم شهرستان با معتادان مرتبط است.

عادل اصغرپور روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان افزود: بر همین اساس باید به وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد به صورت جدی رسیدگی شود.

وی اظهار داشت: متولیان کمپ ترک اعتیاد شهرستان باید مقید به حل مشکلات موجود و به دنبال تامین امکانات مناسب باشند و بهزیستی نیز باید نظارت و بازدید مستمر داشته باشد.

اصغرپور همچنین حمایت دستگاه‌های اجرایی مرتبط از کمپ‌های ترک اعتیاد را خواستار شد و بیان کرد: فرهنگ‌سازی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر نیز باید به صورت برنامه‌ریزی‌شده از سوی مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش پیگیری شود.

وی حمایت از معتادان بهبودیافته را مورد تاکید دولت دانست و هم‌افزایی و مشارکت کلیه دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر را خواستار شد.

فرماندار عجبشیر همچنین با تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: سازمان‌های مردمنهاد می‌توانند در حوزه مبارزه با مواد مخدر نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

اصغرپور این را هم گفت که برخورد با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر جزو اولویت‌های این شهرستان محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها