آماده باش  دولت ژاپن برای توقف شیوع نوع جدید کرونا

تهران- ایرنا- به دنبال مشاهده نوع مسری‌تر ویروس کرونا در بین افرادی در ژاپن که به تازگی سفری به خارج از کشور نداشته اند، دولت ژاپن در آماده باش کامل قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، تلویزیون دولتی ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد: آمار مرگ و میر ناشی از کرونا روز سه شنبه در سراسر کشور، با وجود وضعیت اضطراری، از ۱۰۰ نفر فراتر رفت.

روز دوشنبه وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد آزمایش سه نفر در استان شیزوئوکا برای نوعی از ویروس کرونا که در بریتانیا شایع شده مثبت بوده است.

مقام های بهداشت عمومی احتمال می دهند که این افراد از داخل کشور این ویروس را گرفته باشند چون آنها اخیرا به خارج سفر نکرده و با هیچ فرد مبتلایی در ژاپن هم در تماس نبوده اند.

دولت قصد دارد برای شناسایی مسیرهای انتقال ویروس با مقام های محلی کار کند و برای  جلوگیری از شیوع این نوع جدید ویروس نظارت را افزایش دهد.

«سوگا یوشیهیده»  نخست وزیر این کشور در نشستی با استانداران هفت استان که هفته گذشته به وضعیت اضطراری اضافه شدند، گفت که دولت اقدامات لازم برای آغاز هر چه سریعتر واکسیناسیون ویروس کرونا را هدایت خواهد کرد.

وی همچنین در ملاقات با اعضای ارشد کارگروه ویروس کرونای حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن فهرستی از توصیه های این کارگروه را دریافت کرد. این فهرست شامل پیشنهادی می شود مبنی بر اینکه دولت به تمام مردم بگوید چه موقع واکسیناسیون قابل دسترسی خواهد بود.

دولت قصد دارد تا واکسیناسیون کادر پزشکی و درمانی را در اواخر ماه فوریه و سالمندان را در اواخر ماه مارس آغاز کند پس از آن افراد دارای بیماری های زمینه ای واکسینه می شوند.

از آنجایی که وزارتخانه ها و سازمان های بسیاری در کار واکسیناسیون شرکت می کنند، سوگا به «کونو تارو» وزیر اصلاحات ژاپن دستور داده که طرح واکسیناسیون را هماهنگ کند.

نخست وزیر تاکید کرد که دولت اقدامات لازم  برای آغاز واکسیناسیون در کمترین زمان ممکن را  انجام خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =