مبتلایان روزانه کرونا درآذربایجان‌غربی به کمترین رقم پس از خیزسوم رسید

ارومیه- ایرنا- مسوول اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ نفر بود که کمترین میزان پس از پایان خیز سوم بیماری کووید ۱۹ به شمار می رود.

علی احمد آقاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاهش تعداد مبتلایان به این رقم طی ۲۴ ساعت گذشته بسیار امیدوارکننده است ولی باید همچنان شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی برای تداوم روند کاهشی بستری ها و فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی باشیم.

وی با اشاره به کاهش تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی اضافه کرد: طبق آخرین برآورد، ۳۵۷ نفر مشکوک و مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰۱ نفر مشکوک و ۱۵۶ نفر مبتلای قطعی هستند.

مسوول اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۱۹ نفر در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۶ نفر با استفاده از دستگاه ونتیلاتور تنفس می کنند.

آقاپور اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سه نفر شامل ۲ نفر در مهاباد و یک نفر در ارومیه بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند که با افزوده شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۴۶۹ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۰۲ هزار و ۶۷۷ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =