رشد و شکوفایی والیبال زنجان نیازمند اتحاد و همدلی است

زنجان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: این رشته ورزشی زنجان که طرفداران زیادی نیز دارد به منظور رشد، توسعه و شکوفایی نیازمند اتحاد و همدلی بهتر و بیشتری است.

علی خلیلی، شامگاه سه شنبه در مجمع انتخابات هیات والیبال استان زنجان که با حضور محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون این رشته ورزشی برگزار شد، افزود: زنجان از شرایط لازم برای رشد و توسعه در رشته والیبال برخوردار بوده و از وجود ورزشکاران مستعد و توانمند بهره مند است که این می تواند مسیر را برای رسیدن به جایگاه اصلی و واقعی هموار کند.

وی با بیان اینکه والیبال زنجان نیاز به حمایت های لازم از سوی فدراسیون دارد، اظهار داشت: امید است در سایه حمایت های مادی و معنوی فدراسیون والیبال بتواند ورزشکاران و قهرمانان خوب و توانمندی را تربیت و تحویل جامعه ورزش کشور دهد.

خلیلی، تصریح کرد: هیات والیبال استان زنجان نیز باید از توان و پتانسیل بالای بزرگان، مربیان و قهرمانان این رشته ورزشی استفاده کند و در کنار این در جلب و جذب حامی مالی مناسب نیز از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزد.

وی، استعدادیابی را نیز از عوامل مهم در رشد و توسعه این رشته ورزشی زنجان خواند و با تاکید براینکه هیات والیبال زنجان در این خصوص نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: در سطح شهرستان های این استان ورزشکاران مستعدی وجود دارد که باید هیات به آنان توجه جدی داشته باشد.

خلیلی، حضور والیبال زنجان در مسابقات لیگ را ضروری دانست و اظهار داشت: شرکت در رقابت های لیگ نیازمند حمایت های مالی است و هیات والیبال در کنار این اداره کل باید در جلب و جذب حامیان مالی مناسب تلاش کند تا این استان حداقل یک تیم در لیگ دسته یک کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا بیشترین آسیب را به ورزش وارد کرده است که این آسیب ها در بعد همگانی و قهرمانی بیشتر دیده می شود، افزود: در حال حاضر توجه به امر مهم ورزش در این شرایط کرونایی، لازم و ضروری است چراکه ورزش می تواند میزان مقاومت و تاب آوری ورزشکاران در برابر این بیماری منحوس را بیشتر کند.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز گفت: ورزش زنجان در بعد قهرمانی از استانهای برتر کشور محسوب می شود و تاکنون نیز ورزشکاران مستعد و توانمندی را تربیت و تحویل جامعه ورزش کشور داده است.

محمدعلی حمزه پور با بیان اینکه ورزش زنجان دارای زیرساخت های خوب و مناسب است، افزود: تمامی رشته های ورزشی این استان از خانه تخصصی برخوردار هستند و در واقع زنجان پایتخت سه رشته ورزشی بدمینتون، سنگنوردی و ووشو کشور است.

وی با اشاره به اینکه زنجان در دیگر رشته‌های ورزشی نیز حرف برای گفتن دارد و از مربیان مجرب و توانمند برخوردار است، اظهار داشت: در اردوهای آمادگی و انتخابی تیم ملی پارالمپیک  ۱۴۰۰ تعداد ۲۰ ورزشکار زنجانی شرکت دارند و از طرفی نیز نفرات زیادی در اردوی های تیم ملی دارد که نشان از ظرفیت، پتانسیل این استان است.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها