۱ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۸
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84192174
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مشهد در آستانه وضعیت هشدار است

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد با میانگین شاخص ۹۸ ای.کیو.آی در نخستین روز بهمن ماه در آستانه وضعیت هشدار آلودگی قرار دارد.

تورج همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون کیفیت هوا در ۲۰ ایستگاه سنجش آلودگی هوای  مستقر در مشهد "سالم" است اما شاخص کنونی کیفیت هوا در سه منطقه لشگر، وحدت و طرق این شهر ناسالم و در وضعیت هشدار قرار دارد.

وی ادامه داد: افراد دارای بیماریهای قلبی، تنفسی، سالمندان، زنان باردار و کودکان تا زمان بهبود کیفیت هوا از رفت و آمد در مناطق آلوده خودداری کنند. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند. 

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها