استیضاح شهردار الوند روند قانونی را طی نکرده است

قزوین - ایرنا - رئیس شورای شهر الوند به رعایت نشدن مفاد ماده ۸۳ قانون شوراها اشار کرد و گفت : استیضاح شهردار این شهر روند قانونی خود را طی نکرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر الوند؛ سهراب ذاکری با اعلام این مطلب افزود : با احترام به رای اعضای شورا، متاسفانه علیرغم تذکرات فراوان، در جلسه روز گذشته مجددا مفاد ماده ۸۳ قانون شوراها رعایت نشد.
وی یادآورشد : اولا مطابق نامه، دستور کار جلسه روز گذشته استیضاح شهردار نبود ، بلکه لوایح شهرداری می بایست مورد بررسی قرار می گرفت و این موضوع به صورت مکتوب به اعضای شورا اطلاع رسانی شده بود.

ذاکری تصریح کرد: ثانیا مطابق ماده ۸۳ ابتدا باید در صورت قانع نشدن از سوال، طرح استیضاح به ریاست شورا تحویل داده شود تا در فرصت مقرر بررسی و فرآیند آن طی شده و در جلسه ای که دستور کار آن استیضاح شهردار باشد به رای گذاشته و تصمیم گیری شود.  
وی تاکید کرد: با احترام به نظر اعضا شورا از آنها تقاضا دارم مطابق رویه و قانون تصمیمات اتخاذ شود تا شهر بیش از این با تنش و حواشی مواجه نگردد. 
رییس شورای شهر الوند گفت : در خصوص تصمیمات، اقدامات و اتفاقات جلسه روز گذشته شورا، هیئت محترم تطبیق فرمانداری و سایر مسوولین و نهادهای ذیربط اظهار نظر خواهند کرد و تا زمان اخد نظر نهادهای مربوطه هرگونه معرفی سرپرست اخلال در کار شهر و شهرداری محسوب می‌گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها