عبدالسلام: تحریم انصارالله ازسوی آمریکا مدال افتخار ماست

تهران -ایرنا - سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه شنبه شب در گفت‌ و گو با شبکه المسیره درباره تحریم این جنبش از سوی آمریکا گفت که این اقدام واشنگتن مدال افتخاری برای جنبش به حساب می‌آید.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، محمد عبدالسلام افزود: این اتفاق تایید می‌کند که ما در برابر منافع آمریکا ایستاده‌ایم و در برابر هرگونه تجاوزی نیز می‌ایستیم و آنچه که رهبری ، فرماندهی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مقرر می‌کند، گزینه‌ای قانونی و تضمینی است.

وی گفت: این اقدام آمریکا ( تروریستی خواندن جنبش انصارالله) هیچ پیامد سیاسی، اقتصادی و انسانی نخواهد داشت، زیرا ما از همه این مراحل گذشته‌ایم.

سخنگوی انصارالله همچنین درباره مواضع جامعه جهانی در قبال تحریم آمریکا گفت: جامعه جهانی فوری با ما تماس گرفت و تأکید کرد که تصمیم آمریکا به آنها مربوط نمی‌شود و آمریکا بی پروا در مورد موضوعات مختلف عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: ما از مواضع کشورهایی که با این تصمیم آمریکا مخالفت کردند، تقدیر می کنیم و می‌دانیم که تصمیم آمریکا به دلیل ایستادگی ما در برابر زیاده خواهی‌های این کشور و رژیم صهیونیستی است.

عبدالسلام در ادامه گفت: مردم ما با کمک‌های سازمان‌هایی بین المللی و خارجی زندگی نمی‌کنند، بلکه تلاش می‌کنند با همبستگی ، بر روی منابع داخلی خود سرمایه گذاری کنند.

او افزود: آمریکا از چندین دهه پیش از همه گزینه‌های خود علیه ملت ما استفاده کرده است، آن هم از طریق مداخله سفارتخانه‌هایش در امور داخلی کشور ما و برانگیختن جنگ‌ها و فتنه‌های نظامی و تصمیم‌هایی که مانع پیشرفت ملت یمن می‌شود.

سخنگوی انصارالله اضافه کرد: آمریکا خیلی از کشورها را تروریستی خوانده است. امروز ایران با وجود اینکه زیر فشار تحریم‌های همه جانبه قرار دارد، توانسته است از این وضعیت برای ارتقاء توانمندی بومی و داخلی خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه جنگ و تجاوز به یمن از سوی آمریکاست ، گفت: عربستان تنها، ابزار اجرای این دشمنی است و امروز آمریکا نقاب از چهره برداشته و با تروریستی خواندن انصارالله در واقع به شکست مزدوران و ابزار خود در اجرای ماموریتشان در یمن اذعان کرد.

عبدالسلام افزود: گفت: در صورتی که که آمریکا دست به هر اقدام خصمانه‌ای علیه ملت یمن بزند حق دفاع و پاسخ برای ما محفوظ است.

او در پایان گفت: ما از این تصمیم آمریکا متعجب نشدیم و به ملت خود اطمینان می‌دهیم که اصلا این اتفاق تاثیری در موضع ما نخواهد گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جهان