نماینده آمریکایی: تحریم‌های پمپئو جان هزاران ایرانی را گرفت

تهران- ایرنا- «ایلهان عمر» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از سیاست‌های دولت دونالد ترامپ بشدت انتقاد کرد و گفت که تحریم‌های دولت این کشور باعث مرگ هزاران ایرانی شد.

به گزارش ایرنا، این نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا بامداد چهارشنبه در یک رشته توئیت نوشت: این مرد (مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا) یک هیولاست. ما نباید میلیون ها نفری را که بر اثر بی رحمی وی رنج کشیدند، فراموش کنیم.

وی افزود: پمپئو برای اعمال تحریم های خردکننده علیه مردم ایران لابی کرد و در جریان همه گیری (کرونا) آنها را از تامین داروهای مورد نیاز محروم کرد و هزاران نفر را کشت.

ایلهان عمر با انتقاد از تحریم های آمریکا علیه ایران و خروج از برجام نوشت: ایران اینک ۱۲ برابر بیشتر از چیزی که اجازه داشت، اورانیوم غنی شده دارد و نظام ایران قدرتمندتر از همیشه است.

این نماینده مسلمان از فروش های تسلیحاتی دولت آمریکا به عربستان و امارات نیز انتقاد کرد. وی گفت: ترامپ بیش از ۲۹۰ میلیارد دلار سلاح به عربستان فروخت، به رژیمی که مرتبا حامیان حقوق بشر و اصلاحات سیاسی در کشورشان خصوصا حامیان حقوق زنان را زندانی و شکنجه کرده و می کشد.

نماینده ایالت مینه سوتا از فروش تسلیحاتی به امارات نیز انتقاد کرد.

وی با انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در مقابل چین افزود: ترامپ یک جنگ تجاری را با چین آغاز کرد که به بهای از دست رفتن ۳۰۰ هزار شغل و نابودی درآمد بسیاری از کشاورزان منجر شد. به همین دلیل، ورشکستگی و خودکشی کشاورزان به بالاترین رکورد رسیده است.

ایلهان عمر گفت: ترامپ شاید جنگی را شروع نکرده باشد اما موفق شد کاری بکند که پایتخت کشور ما به منطقه جنگی شبیه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =