بایدن در میان تدابیر شدید امنیتی وارد واشنگتن شد

تهران- ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای حضور در مراسم تحلیف خود که تا ساعاتی دیگر برگزار خواهد شد، در میدان تدابیر شدید امنیتی وارد شهر واشنگتن شد.

به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، بایدن سه شنبه شب برخلاف سایر روسای جمهوری آمریکا با هواپیمای خصوصی از ایالت دلاور راهی واشنگتن شد و هواپیمای حامل او در فرودگاه نظامی شهر مریلند در نزدیکی واشنگتن شد.

بایدن که اعضای خانواده اش همراه او از هواپیما پیاده شدند، در حالی وارد واشنگتن شد که پایتخت آمریکا با حضور بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی ، گسیل نیروهای امنیتی ، برقراری ایست و بازرسی ها و حصار کشی دور کاخ سفید و  ساختمان کنگره به پادگانی نظامی تبدیل شده است.

وی در نظر دارد که در بنای یادبود لینکلن و در مراسمی برای گرامیداشت جان باختگان کرونا شرکت کند.

بایدن قرار است شب را در «بلر هاوس» که مهمانسرای رسمی ریاست جمهوری است، سپری کند و ظهر چهارشنبه به وقت محلی بعنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد کند.

احتمال بروز آشوب و خشونت هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باعث شده است تا مراسم تحلیف در سایه تدابیر شدید امنیتی برگزار شود.

آماده باش امنیتی سراسری در ایالات متحده در پی شورش و یورش روز ۶ ژانویه (۱۷ دی ماه) به ساختمان کنگره در واشنگتن توسط شماری از هوادارن ترامپ صورت می‌گیرد.

رسانه های تاکید کردند که برخی از هواداران ترامپ در صدد کشتن مایک پنس معاون رییس جمهوری و دیگر مقامات ارشد مجالس سنا و کنگره بودند.

پنس  ریاست نشست کنگره برای تائید پیروزی بایدن در انتخابات سوم نوامبر را برعهده داشت.

شورشیان بعداز سخنان تحریک آمیز ترامپ که گفته است در مراسم تحلیف بایدن شرکت نمی کند، به ساختمان کنگره یورش بردند و این فاجعه ۵ کشته برجای گذاشت.

حدود ۲۵ هزار نیروی گارد ملی آمریکا یعنی تقریبا دو و نیم برابر نیروهای حاضر در مراسم‌های قبلی تحلیف ریاست جمهوری از سراسر کشور به پایتخت اعزام می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان