۵ بسته سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری به‌روزرسانی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه اقتصادی و اشتغال استان گفت:به‌تازگی پنج بسته سرمایه‌گذاری در این استان تکمیل و برای جلب نظر سرمایه‌گذاران به‌روزرسانی شده است.

بهنام خسروی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این بسته‌های سرمایه‌گذاری ویژه طرح‌های توجیهی واحدهای تولیدی شامل پلیمر اس. بی. اس (SBS)، ریسندگی نخ، بافندگی و رنگرزی و تکمیل پارچه در سیستم پشمی فاستونی، گریدهای مختلف پلی‌استال پلی اکسی متیلن، گریدهای مختلف متیل متاکریلات و پلی متیل متاکریلات و تولید الیاف شیشه از بازالت و کربن است.
وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها ۱۶۳ میلیون و ۲۷۴ هزار یورو سرمایه‌گذاری و زمینه اشتغال مستقیم برای دو هزار و ۵۷۰ نفر فراهم می‌شود.
خسروی تصریح کرد: رویکرد جدید سرمایه‌گذاری بر مبنای زنجیره‌های ارزش و مشارکت‌های سرمایه‌گذاران خارجی است.
وی یادآور شد: طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید در حوزه صنعت چهارمحال و بختیاری به 2 زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و آماده ارائه به سرمایه‌گذاران است.
رییس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری این طرح‌ها را جزو برنامه‌های اولویت‌دار کشور دانست و اظهار داشت: این محصولات تولید داخل ندارند و به‌علت واردات آن‌ها، ازربری بالایی دارند.
وی گفت: امکان‌سنجی این طرح‌ها انجام شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت گزارش‌های توجیهی اقدام کنند.
خسروی تاکید کرد: قرار شده این طرح‌ها در شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته و کم‌برخوردار با سرانه کم‌ اشتغال در چهارمحال و بختیاری اجرایی شود.
وی افزود: امکان تخصیص و پرداخت تسهیلات بانکی برای تسریع در روند راه‌اندازی این طرح‌ها وجود دارد.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون بیش از ۹۵۰ واحد تولیدی صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها