انتخابات شوراها در ۱۳۹ شهر به صورت الکترونیک برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- رییس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: بر اساس توافق صورت گرفته در ۱۳۹ شهر انتخابات شوراها به صورت الکترونیک برگزار می شود و پیشنهاد ما برای کلانشهرها برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، "جمال عرف" روز سه شنبه در نشست هیأت مرکزی و هیات های نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی افزود: اعضای هیأت عالی نظارت در این دوره باید پاکدستی داوطلبان را در تأیید صلاحیت‌ها مورد توجه ویژه قرار دهند.

وی با تأکید بر این که همه نسبت به مشارکت مردم در انتخابات دغدغه دارند، اظهار داشت: لازم است برای تحقق مشارکت بالا در انتخابات برنامه ریزی کنیم.

رییس ستاد انتخابات کشور افزود: سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت چهار رکن اصلی انتخابات را تشکیل می دهند که خروجی این ارکان باید افراد شاخص، سالم و اصلح باشند.

وی با بیان اینکه انتخابات در یکهزار و ۳۷۹ شهر برگزار می شود،افزود: از دوره قبل، ۱۳۰ شهر طبق اجرای قانون تقسیمات کشوری به این شهرها اضافه شده و احتمال دارد در ماه های پیش رو شهرهای دیگری نیز بر همین اساس اضافه شود.

عرف اضافه کرد: ۴۰ هزار و ۶۰۲ روستای واجد شرایط داریم که ۳۷ و هزار و ۸۷۴ مورد از آن‌ها دارای شورا هستند.همچنین ۳۱۷ تیره عشایر شورا دارند، اما دو هزار و ۴۰۱ روستا فاقد شورا هستند که برای همه آن‌ها باید تدابیر خاص اندیشیده شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: براساس توافق صورت گرفته در ۱۳۹ شهر انتخابات الکترونیک برگزار می‌شود و پیشنهاد ما برگزاری انتخابات الکترونیک در کلان شهرها است.

عرف افزود: ۳۳ هزار صندوق الکترونیک داریم که می‌تواند ۱۰ هزار شعبه اخذ رأی را پوشش دهد و با تصمیم مجلس این مراکز انتخاب خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار سیاست