سردار اشتری: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پیشانی و ویترین ناجا است

تهران-ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پیشانی و ویترین ناجا است و کمتر پیش می‌آید که مسئولی در انتقادهای خود چه مثبت، چه منفی از تهران نام نبرد.

به گزارش ایرنا از اعلام سه شنبه شب پلیس تهران بزرگ، سردار حسین اشتری در جلسه جمع بندی نظارت ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با بیان اینکه سطح اعتماد مردم به نیروی انتظامی افزایش یافته، است، گفت: آبرویی که شما عزیزان به دست می آورید برای نیروی انتظامی است این موضوع دو طرفه بوده یعنی اگر خوب یا بد کار کنید بازتاب آن به ناجا بازمی گردد.

فرمانده ناجا یادآور شد: در سال گذشته برای امسال در برنامه ها تعیین شد که حداقل در هر فصل  هیات رئیسه یک جلسه را در تهران بزرگ برگزار کند. معاونان به خصوص معاونان پشتیبان کننده ناجا باید فرماندهی انتظامی تهران را در اولویت کاری خود قرار دهند چرا که تهران بزرگ متفاوت با بقیه  نقاط کشور است.  

عالی ترین مقام انتظامی کشور خاطر نشان کرد: در چند ساله اخیر بیشترین فشار روی نیروی انتظامی بوده که بحمدالله بیشترین موفقیت ها را داشته هر چند هر دستگاه یا نهادی وظیفه خود را خوب انجام ندهد سرریز ناکارآمدی آن به ناجا برمی گردد.

سردار اشتری تصریح کرد: براساس نظرسنجی های برون سازمانی از بین حدود ۲۸ تا ۳۲ دستگاه سطح اعتماد مردم به نیروی انتظامی افزایش یافته این افزایش اعتماد مردمی همراه با اعتمادی که مسئولان و بالاتر از آن اعتماد فرماندهی معظم کل قوا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نیروی انتظامی دارند بسیار حائز اهمیت و بالاترین سرمایه محسوب می شود.

وی گفت: بحث کلانتری ها برای نیروی انتظامی بسیار مهم است و با توجه به کار شبانه روزی و تعطیل پذیر نبودن آنها، باید مدیریت و نظارت بیشتری انجام شود. 

پلیس با افراد دستگیر شده برابر با قانون رفتار می‌کند

فرمانده نیروی انتظامی همچنین در جمع  کارکنان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه پلیس باید با هر شخصی که قصد برهم زدن نظم و امنیت جامعه را دارد قاطعانه برخورد کند، گفت: با افراد دستگیر شده برابر با قانون رفتار می‌کنیم چرا که پلیس در تراز انقلاب اسلامی همواره قانون مدار است.

سردار حسین اشتری ضمن عرض خداقوت به کارکنان پرتلاش و زحمتکش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از تلاش تک تک کارکنان خدوم و زحمتکش، مدیران، فرماندهان، روسای کلانتری ها و سرکلانتری ها، به‌ویژه از زحمات سردار "حسین رحیمی" فرمانده انتظامی تهران بزرگ   قدردانی کرد.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بارها و به طور مستمر مورد تهدید و هجمه دشمنان قرار گرفته است، افزود: تصور دشمن از انقلاب اسلامی این بود که تحرکاتی صورت گرفته و تمام می شود اما سال ها است که دشمن می خواهد کاری کند جمهوری اسلامی نباشد و برای رسیدن به این هدف به هر روشی دست می آویزد تا کشور از مسیر درستش منحرف شود.

سردار اشتری در ادامه گفت: دشمنان با اسم جمهوری اسلامی کاری ندارند آنان با تفکراتی که زاییده تفکر امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اعتقادات ما است مشکل داشته و مخالف هستند.

پلیس مراقب تهدیدها و هجمه های دشمنان است

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه هنوز تهدیدها و آسیب های دشمن ادامه دارد، افزود: متاسفانه بعضی ها در داخل کشور در راستای اهداف دشمنان عمل می کنند و به قول معروف آب به آسیاب دشمن می ریزند که در این وضعیت وظیفه نیروی انتظامی به غیر از وظیفه اصلی که همان حافظ جان، مال و ناموس مردم بودن است، این است که مراقب تهدیدها و هجمه های دشمنان باشند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر وظیفه ذاتی خود وظیفه ای انقلابی و مکتبی هم  دارد، این که شهید "حاج قاسم سلیمانی" می گوید ما ملت امام حسین(ع) هستیم، پلیس نیز، پلیس امام حسین و ائمه اطهار(ع) است.

فرمانده ناجا در عین حال گفت: وقتی که شخصی با هر مذهب و قومیت و هر ایده ای شهروند جمهوری اسلامی شد برای پلیس تفاوتی ندارد و از ارائه خدمت به آن فرد دریغ نمی کند.

وی یادآور شد: امسال اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه نیروی انتظامی بسیار قابل توجه بود؛ برخورد با اراذل و اوباش نمونه ای از این اقدامات است که رضایت مردمی را به دنبال داشت و اثرات آن باعث شد که هر کسی می خواست با ایجاد بی نظمی به امنیت خدشه ای وارد کند حساب کار دستش بیاید.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با لطف و عنایت الهی، هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین آگاهی مردم شریف ایران توطئه های دشمنان خنثی و تمام فتنه هایشان نقش برآب شده است، هر چند باید هوشیار بود و با تسلط اطلاعاتی هر حرکتی را هم در فضای مجازی و هم در سطح جامعه، رصد کرد.

سردار اشتری در خصوص برخورد با اراذل و اوباش گفت: در ۹۹/۷/۱۳ که خدمت حضرت آقا شرفیاب شدم چند ماهی از تشکیل قرارگاه برخورد با اراذل و اوباش می گذشت که ایشان در این خصوص فرمودند: "خیلی کار خوبی انجام دادید، برخورد با ناامن کنندگان و تسلط بر آنها باعث می شود تا مردم احساس امنیت کنند."

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: پلیس باید با هر شخصی که قصد برهم زدن نظم و امنیت جامعه را دارد قاطعانه برخورد کند اما، هنگامی که فرد دستگیر شد، حتی اگر مطمئن هستید که مجرم است باز هم باید برابر با قانون با آن فرد رفتار کنید چرا که پلیس ما، پلیس در تراز انقلاب اسلامی است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم از عملکرد پلیس رضایت داشته و از آن حمایت می کنند، گفت: با این وجود پلیس باید مراقب باشد بهانه ای به دست دشمنان ندهد. اگر مجرم یا متهمی تسلیم پلیس شد باید مطابق با قانون و شرع با وی رفتار کرد.

تحول در کلانتری ها در اولویت نیروی انتظامی است

سردار اشتری با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها فرموده اند "کلانتری ها ویترین و پیشانی نظام هستند"، گفت: براساس تاکیدات معظم له تحول در کلانتری ها در اولویت نیروی انتظامی است و در این باره باید اقداماتی صورت گیرد تا پلیس حرفه ای، هوشمند و سیستماتیک باشد. 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی این سازمان پاک دست ترین دستگاه در کشور است و بهترین نیروها را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها