تردد در برخی محورهای مهاباد بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: بر اثر بارش برف و کولاک شدید تردد در محورهای مهاباد - بوکان و مهاباد - سردشت بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست.

محسن خادمی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون تردد در گردنه «قره‌بلاغ» در محور مهاباد به سمت بوکان (جاده برهان) در حد فاصله روزستای " زگ دراو" تا روستای "برهان" به علت کولاک شدید، مه غلیظ و نبود دید کافی بدون زنجیر چرغ ممکن نیست و مسافران و رانندگان در صورت نیاز از مسیر جایگزین مهاباد - میاندوآب - بوکان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دید در این محور به حدود ۲ متر رسیده است، ادامه داد: هم اکنون در همین محور سرعت باد به ۷۵ کیلومتر در ساعت رسیده و بارش برف در جریان بوده که امکان شدت گرفتن آن در ساعات آینده وجود دارد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد در خصوص محور مهاباد به سمت سردشت نیز افزود: تردد در گردنه «زمزیران» و «جواله‌رشان» در این محور نیز تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است که به رانندگان توصیه می‌شود با توجه به این شرایط از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز نیز تمام وسایل ایمنی و گرمایشی را در خودرو خود به همراه خود داشته باشند.

خادمی افزود: با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ها، رانندگان نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به مسافرت کنند.

وی افزود: در گردنه "پسوه" در مسیر مهاباد - پیرانشهر نیز به دلیل کولاک شدید جاده لغزنده بوده و رانندگان در صورت امکان از مسیر مهاباد- نقده- پیرانشهر استفاده کنند و در صورت تردد در این مسیر، زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

خادمی بیان کرد: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و سه راهداری سیار در سه راه "دارلک" و گردنه‌های "آفان" و "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.

جاده مهاباد- سردشت به طول ۱۱۰ کیلومتر یکی از محورهای سخت‌گذر و کوهستانی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود و ۲ گردنه برف‌گیر "جواله‌ره‌شان" و "زمزیران" در این مسیر قرار دارند.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها