طرح ساماندهی دستفروشان در فردیس آغاز شد

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی استان البرز از آغاز طرح جمع آوری و ساماندهی دستفروشان شهرستان فردیس با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبرداد

سردار عباسعلی محمدیان عصر سه شنبه در نشست  شورای اسلامی شهر فردیس افزود: در اجرای این طرح دستفروشان در هسته مرکزی و نواحی مختلف این شهرستان جمع آوری و ساماندهی خواهند شد.

وی بیان داشت : از آنجا که وجود دستفروشان در پیاده روهای فردیس سبب گلایه مردم و کسبه شده بود، نیروی انتظامی به همراهی مدیریت شهری جمع آوری و ساماندهی این قشر را عملی کردند.

محمدیان ادامه داد: پهن کردن بساط دستفروشی در معابر فردیس سبب ترافیک سنگین در هسته مرکزی مناطق شهری و پیامدهای دیگر شده بود که در این زمینه تصمیم گیری شد.

فرمانده انتظامی البرز با اشاره به آسیب های اجتماعی شهرستان فردیس گفت:  جمع آوری و ساماندهی دستفروشان به لحاظ امنیتی و انتظامی نیز اهمیت فراوانی دارد.

وی به تقویت کلانتری ها در استان البرز اشاره کرد و گفت: مسوولان استانی قول داده اند از محل پنج درصد اعتبارات عمرانی  بودجه برنامه ششم  برای تقویت، تجهیز و احداث کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی اقدام لازم به عمل آورند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: شورای شهر هم اعتباری را برای سال آینده پیش بینی کند تا بتوانیم ظرف ۱۵ ماه ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی فردیس تکمیل شود.

مجتبی قاسمی رییس شورای اسلامی شهر فردیس نیز  به معضلات و مشکلات  اجتماعی شهرستان فردیس اشاره کرد و بیان داشت: وجود دستفروشان ، نمایشگاه های خودرو در بلوار اصلی شهر، رها سازی نخاله ساختمانی در منطقه ، تکدی گری و کودکان کار و خیابانی از مهمترین معضلات این شهرستان است.

وی بیان داشت : برای ارتقای امنیت عمومی طرح پایش تصویری با نصب دوربین ها در مناطق مختلف شهر فردیس اجرایی شده است.

شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها