بازگشت اقتصاد آمریکا به پیش از همه‌گیری،انتظار سنا از وزیردارایی بایدن

لندن – ایرنا – کمیته مالی سنای آمریکا روز سه‌شنبه در نشست استماعی و بررسی صلاحیت گزینه رئیس جمهوری منتخب این کشور ماموریت اصلی وزیر دارایی دولت "جو بایدن" را بازگشت اقتصاد آمریکا به پیش از دوران همه گیری کرونا عنوان کردند.

به گزارش ایرنا، "جو بایدن" رئیس‌ جمهوری منتخب آمریکا آبان گذشته شش عضو کابینه خود را معرفی کرد که در میان آنها مقام‌های ارشد دوره باراک اوباما دیده می‌شوند. او خانم "جنت یلین" رئیس سابق بانک مرکزی را به عنوان وزیر دارایی کابینه خود معرفی کرده است.

سناتور "چاک گریسلی" دبیر نشست امروز در سخنانی بیان داشت که دولت آینده قول داده است با افزایش مالیات و کاهش هزینه های دولت، به سمت کم کردن نابرابری در کشور حرکت کند. نظر شخصی من این است که افزایش مالیات برای اقتصاد ناگوار خواهد بود.

وی با بیان اینکه بودجه ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن برای تشویق اقتصاد اکنون درحال بررسی است ، افزود: من شخصاً معتقد به تجارت آزاد در داخل و خارج هستم و به ویژه تجارت آزاد خارجی که برای بخش کشاورزی ما مهم است.

این سناتور آمریکایی سپس عنوان کرد که طرفدار سوسیالیسم، مارکسیسم و یا لیبرال سوسیالیسم نیست اما پیش از کرونا کشور کمترین میزان بیکاری در ۵۰ سال گذشته، افزایش درآمد اقشار پایین تر جامعه و اقلیت ها را تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه این تحولات با کاهش مالیات و برقراری مقررات کارآمد ایجاد شد ، افزود: در این کمیته شفافیت حرف اول را می زند و از وزیر پیشنهادی بایدن خواست تا پاسخ‌های صریح و صادقانه‌ای را ارائه کند.

"یلین" قرار است امروز در این نشست برنامه اقتصادی دولت بایدن را ارائه کند. او اقتصاددان برجسته ای است که در دوره ریاست جمهوری اوباما رئیس بانک مرکزی آمریکا شد و پیش از آن هم در دهه ۹۰ مشاور اقتصادی بیل کلینتون بود.

از خانم یلین به عنوان یک چهره کلیدی در پایان دادن به رکود اقتصادی سال ۲۰۰۷ میلادی یاد می‌شود. او گفته بود که آمریکا در بسته بعدی محرک اقتصادی کرونا باید بزرگ‌تر گام بردارد. او معتقد است که مزایای ناشی از این بسته هزینه‌ آن را جبران می‌کند.

در صورت تایید صلاحیت او در مجلس سنا، نخستین زن در تاریخ آمریکا خواهد بود که وزیر دارایی این کشور را برعهده خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار جهان