۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84190847
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید ایران و روسیه برای همکاری های صنعتی

مسکو - ایرنا - مقامات صنعتی ایران و روسیه در همایشی وبیناری بر همکاری های مشترک صنعتی بخصوص در زمینه تولید خودرو و کشتی سازی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همایش ویدئوکنفرانسی صنعتی- تجاری ایران و روسیه روز سه شنبه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاریهای دوجانبه در تولید خودرو ، قطعه سازی و کشتی‌سازی برگزار شد.
«حمید زادبوم» معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران ، «اولگ ریزانتسف» معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه ، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه و جمعی از مقامات و فعالان حوزه سازمان توسعه و گسترش ، بخش‌های صنعت و تجارت دو کشور در این همایش دیدگاه‌های خود در زمینه راههای تقویت همکاری‌های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه بیان کردند. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این همایش گفت: از افزایش مبادلات بازرگانی میان ایران و روسیه در سال گذشته خرسندیم و امیدواریم با توجه به ظرفیت های بزرگ دو کشور، مبادلات بازرگانی دوجانبه افزایش بیابد.

وی خطاب به معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه، به مسوولیت خود و این مقام روس برای توسعه همکاریهای بازرگانی دو کشور اشاره کرد و گفت: ما دو نفر به عنوان دو مقام مسوول و میهن دوست باید طوری کار کنیم که از ما به نیکی یاد شود و بتوانیم در مسیر توسعه همکاریهای ایران و روسیه گام های موثر برداریم.
 

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران با اشاره به برخی مشکلات بروز کرده در صادرات ایران به روسیه ازجمله در مورد صادرات لبنیات گفت: لبنیات ایران دارای کیفیت بسیار خوبی است. سازمان استاندارد ایران در مورد کیفیت کالاها بسیار سختگیری می کند. محدودیت بوجود آمده در صادرات لبنیات و نیز گوجه فرنگی ایران به روسیه وظیفه داریم که در محل بررسی کنیم.

زادبوم ابراز امیدواری کرد که با همکاری طرف های ایرانی و روسی، چنین محدودیت هایی در اقلام صادراتی بوجود نیاید. 

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ششمین نشست کارگروه تجاری و صنعتی ایران و روسیه به صورت حضوری برگزار شود. 

«اولگ ریزانتسف» معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه نیز گفت: طرف روسی برای گفت و گوهای سازنده با طرف ایرانی امیدوار است. 

وی افزود: همایش امروز را به عنوان عنوان مقدمه ای برای برگزاری جلسه گروه کاری صنعت روسیه در چارچوب کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و بازرگانی ایران و روسیه می دانم. 

ریزانتسف گفت: ما انتظار داریم رونمایی های (از طرح ها) که امروز از طرف شرکت های دو کشور صورت گرفت منجر به توافق مشخص شود و در متن صورت جلسه گروه های کاری ثبت شود.کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی :در این نشست با ارائه پیشنهاد تشکیل هلدینگ‌های مشترک تجاری و صنعتی با هدف بهره مندی بهینه از کریدور سبز گمرکی به وزارت صنعت و تجارت روسیه گفت : همکاری مشترک هلدینگ‌های دو کشور می‌تواند نقش مهمی در توسعه مراودات بازرگانی بین ایران و روسیه داشته باشد .

 وی تولید مشترک خودرو و قطعه سازی ، تبادل تجربه ، تحقیق و پژوهش در زمینه نوآوری های مربوط به طراحی و ساخت خودروهای سنگین ، از جمله اتوبوس ، کامیون و خودرو سواری، بازاریابی و سرمایه گذاری مشترک ، را از دیگر ظرفیت‌های موجود برای همکاری مشترک عنوان کرد.

کاظم جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم برای همکاری عنوان کرد و گفت : تکمیل کریدور شمال جنوب ، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی ، شامل حمل و نقل جاده ای - ریلی - دریایی ، میتواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.


 
 سفیر جمهوری اسلامی ایران ، توسعه بنادر و استفاده از کشتی‌های باری ، فعالیت مشترک در زمینه تولید هواپیما و بالگرد از دیگر ظرفیت‌های قابل توجه برای همکاری برشمرد.

جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم برای همکاری عنوان کرد و گفت : تکمیل کریدور شمال جنوب ، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی ، شامل حمل و نقل جاده ای - ریلی - دریایی ، می تواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد. 

در همایش امروز طرف های ایرانی و روس در چارچوب چهار گروه کاری شامل هواپیماسازی، کشتی سازی، خودروسازی و تجارت مواد غذایی امکان توسعه همکاریهای دوجانبه در این حوزه ها را بررسی کردند.


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار جهان