جشنواره آیات با رویکرد رسانه‌ها، مطبوعات و فضای مجازی برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: دوره جدید جشنواره آیات با رویکرد فعالیت‌های فرهنگی قرآنی رسانه‌ها و مطبوعات برگزار و این تولیدات به عنوان محتوای قرآنی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح عصر سه‌شنبه در نشست با مدیران موسسات قرآنی استان سمنان با حضور معاون عترت و قرآن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار حکیم‌الهی فرهنگسرای کومش این شهر ابراز داشت: تا کنون سه دوره از جشنواره آیات با موضوعات هنرهای مفهومی، قصه‌گویی، صنایع دستی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ رسانه دارای مجوز در استان سمنان فعال هستند افزود: رسانه‌های استان سمنان پویا و بانشاط هستند و استفاده از تولیدات قرآنی آنان می‌تواند منجر به محتواهای مناسب و آموزنده‌ای در فضای مجازی شود. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان سمنان گفت: بیش از ۴۰ موسسه از ۱۲۰ مرکز قرآنی در استان سمنان فعال است.
فلاح ادامه داد: ۱۹ دوره آزمون سراسری قرآن و عترت با حضور بیش از یکهزار و ۳۰۰ ثبت نام کننده در استان سمنان برگزار شد.
وی بیان کرد: در استان سمنان ۱۹۰ حافظ کل قرآن حضور دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود:  امروز، هم به دلیل شیوع کرونا و هم به دلیل اهمیت بالای این فضا، عمده فعالیت‌های فرهنگی قرآنی استان در فضای مجازی انجام می‌شود.
فلاح بیان کرد: تا کنون ۱۰ نمایشگاه هنری قرآنی و چندین دوره جشن رمضان در استان برگزار شده است.
وی بیان کرد: هفته های قرآن و عترت در یک دوره با ۲۲ رشته برگزار شد که بیش از یکهزار اثر به دبیرخانه ارسال شد.
به گزارش ایرنا، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در شورای قرآنی استان سمنان، افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات، بازدید از دبیرخانه پایتخت کتاب و نشست با روسای مراکز قرآنی به استان سمنان سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha