ساماندهی سافاری در کشور در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است

یاسوج- ایرنا- مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کشور گفت: توسعه سافاری در کشور و از جمله کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری است و تاکنون استقبال خوبی در استان ها از این ورزش تفریحی و گردشگری صورت گرفته است.

سافاری رشته جدید ورزشی در گردشگری سفری محسوب می شود که به آن وحش‌ گشت (safari) نیز می‌گویند و در واقع ورزشی یا تلفیق از آفرود، رالی و کمپینگ است.

این رشته ورزشی گردشگری امروزه در کشور از استقبال بسیار خوب خانواده ها به ویژه جوانان برخوردار است و توانسته جایگاه خوبی در بین دوستداران گردشگری به ویژه در مناطق مرتفع، شن زار، کویری و جنگلی پیدا کند. 

در واقع سافاری یکی از ظرفیت های جدید حوزه گردشگری – ورزشی به شمار می رود که به رونق صنعت گردشگری کمک شایانی کرده است. 

اردشیر درویشی عصر روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سافاری و بوم گردی باعث رونق گردشگری خواهد شد و ساماندهی سافاری توسط وزیر گردشگری به عهده این کانون گذاشته شده است.

وی افزود: در آینده نزدیک ساماندهی کل سافاری کشور به صورتی که به جاذبه های طبیعی لطمه وارد نکند، به طور کارشناسی مدیریت خواهد شد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی تصریح کرد: بحث صیانت از خودروهای تاریخی نیز که دبیر خانه آن بر عهده کانون جهانگردی بوده، در دستور کار قرار گرفته است.

درویشی ابراز داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور قدمتی بالغ بر ۸۵ ساله دارد و در راستای توسعه گردشگری قدم های مثمر ثمری برداشته است.

وی تاکید کرد: رالی تور های گردشگری در استان های مختلف کشور برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین خانواده ها بسیار فعال است.

مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: این حوزه در سراسر کشور راه اندازی و با استقبال خیلی مواجه شده است.

درویشی تصریح کرد: برنامه های رالی تورهای گردشگری خانوادگی است و یکی از بهترین راه های توسعه و بهتر شدن گردشگری می شود.

وی تاکید کرد: بحث موتور سواری و موتور های استریت درون شهری نیز در حال ساماندهی است. 

مدیرحوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی ابراز داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حوزه اتومبیل رانی راه اندازی شد و این استان تنها استانی است که تصدی حوزه اتومبیل رانی را یک خانم به عهده گرفته است.

وی با اشاره به توانمندی سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امید است با همراهی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گام های موثری را در رابطه با توسعه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در زمینه سافاری، طبیعت گردی و بوم گردی بردارد.

در حاشیه سفر مدیرحوزه اتومبیل رانی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی آیین معارفه برگزار و آزاده رنجبر به عنوان نخستین سرپرست کانون جهانگردی و اتومبیل رانی کهگیلویه و بویراحمد منصوب و معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha