فعالیت پیمانکاران در واحد فرآورش مرکزی آزادگان جنوبی آغاز شد

تهان - ایرنا - مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: همزمان با آغاز عملیات احداث فونداسیون های تجهیزات و پایپ رکها، واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی (CTEP) در مسیر توسعه قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پتروپارس؛ «حمیدرضا مسعودی» با اعلام این خبر گفت: محدودیت های شیوع بیماری کرونا مانع از پیشرفت کار نشده وتاکنون در بخش مهندسی بیش از ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی بدست آمده است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد اسناد سفارش کالا و تجهیزات این پروژه تاکنون نهایی شده، افزود: سفارش ۱۱ مورد کالا و تجهیزات پروژه منعقد و عملیات پیش ساخت آنها آغاز شده است. 

مسعودی اضافه کرد: عملیات اجرایی در زمینه شمع کوبی توسط پیمانکار در واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی و پیش نیاز سایر فعالیت های اجرایی آغاز و تاکنون بیش از ۳۵ درصد شمع های مورد نیاز پروژه ساخته و بیش از ۲۵ درصد شمع ها در محل سایت پروژه اجرا شده است.

به گفته وی، همچنین همزمان با فعالیت های شمع کوبی، عملیات خاکبرداری و احداث فوندانسیون های تجهیزات دیر تحویل نیز با سرعت در جریان است.

وی افزود: اکنون بالغ بر۲۷۰ نفردرمحل کارگاه پروژه فعالیت دارند که بیش از ۷۷ درصد آنها را نفرات بومی تشکیل می دهند. 

مدیرعامل گروه پتروپارس همچنین از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار احداث ساختمان‎های صنعتی و غیر صنعتی، ساخت مخازن و ساخت و نصب اسکلت فلزی خبر داد و گفت: پیمانکاران مربوطه بزودی کار خود را آغاز می‌کنند.

مسعودی در پایان با تاکید بر حمایت از توان تولید و ساخت داخل گفت: تا کنون کلیه ۲۶ قرارداد امضا شده در این پروژه تماما با مشاوران، تامین کنندگان کالا و تجهیزات و پیمانکاران اجرایی داخلی امضا شده و تلاش بر این است که تمام فعالیت‌های این پروژه بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی انجام شود.

به گزارش ایرنا، میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی در مجاورت مرز ایران و عراق در۸۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز قرار دارد.

این واحد فرآورشی اعتبار ۴۶.۹ میلیون دلار دارد که در ضلع جنوبی میدان آزادگان جنوبی راه اندازی شده و نفت موردنیاز آن از تعداد ۳۵ حلقه چاه مستقر در این میدان مشترک تغذیه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha