۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84190710
۰ نفر

برچسب‌ها

گرامیداشت دهه فجر نباید تحت شعاع کرونا قرار بگیرد

قزوین - ایرنا - رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین گفت: گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نباید تحت شعاع ویروس کرونا قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی بعدازظهر سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان قزوین افزود: دهه مبارک فجر عید انقلاب اسلامی است و باید در هر شرایطی آنرا گرامی بداریم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به شرایط کرونایی موجود در کشور و استان باید شکل برنامه های گرامیداشت دهه فجر تغییر یابد و عمده فعالیت ها به سمت و سوی فضای مجازی برود که رسانه ها در این رابطه از مسوولیت و نقش مهمی برخوردار هستند.

این مسوول با اشاره به دستاوردهای بدست آمده به برکت انقلاب اسلامی،اظهار داشت: این دستاوردها در ایام دهه مبارک فجر از سوی رسانه ها باید به خوبی معرفی و تبیین بشود. 

وی با بیان اینکه به جز دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، موضوعات مهمی نیز باید در ماه های آتی باید مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد که یکی از آنها انتخابات شوراها و ریاست جمهوری است،افزود: این رخداد از بعد داخلی و بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است و رسانه ها وظیفه دارند تا شور و نشاط لازم را برای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای ایجاد کنند.

حبیبی اظهار داشت: رسانه ها با فعالیت خود می توانند در گرم کردن تنور انتخابات و افزایش حضور مردم در پای صندوق ها نقش بسیار مهمی داشته باشند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین از کرونا و برنامه های مقابله با آن به عنوان دیگر موضوع مهمی که رسانه ها باید به آن توجه داشته باشند نام برد و گفت: با تمهیدات اندیشده شده و همکاری مردم شاهد کمرنگ شدن کرونا و کاهش آمار بیماران بستری و فوتی هستیم و امیدواریم این روند با تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان همچنان ادامه داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اظهار داشت: رسانه ها باید ضمن ترغیب مردم به جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی، تبیین دستاوردهای به دست آمده در کشور از جمله ساخت داروهای مقابله با کرونا و واکسن آن را در دستور کار داشته باشند و اخبار امیدبخش این حوزه را به شکل پررنگ منعکس کنند.

وی، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از دیگر نکات مهمی که رسانه های استان قزوین باید به آن توجه داشته باشند نام برد و گفت: رسانه ها در این زمینه باید از دستگاه ها به ویژه دستگاه های فرهنگی مطالبه کنند.

حبیبی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ابعاد مختلفی دارد که نیاز است به آنها بیشتر پرداخته شود،افزود: این بیانیه در واقع منشور انقلاب اسلامی بوده و نقشه راه کشور است.

وی در ادامه با اشاره به معرفی سخنگوی دستگاه های اجرایی استان قزوین در پی مصوبه شورای اطلاع رسانی استان، خواستار در اختیار گذاشتن فهرست سخنگوها به اصحاب رسانه شد و از خانه مطبوعات خواست تا وضعیت پاسخگویی این افراد به رسانه ها را ارزیابی و گزارش کند.

این مسوول همچنین با تاکید بر ساماندهی آگهی های دولتی به مطبوعات،گفت: دستگاه هایی که در دادن آگهی ها همکاری و هماهنگی لازم را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند، معرفی و با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین همچنین بر ساماندهی فعالیت کیوسک های مطبوعاتی تاکید کرد و گفت: شهرداری باید قبل از صدور مجوز برای متقاضیان فعالیت در این بخش، افراد متقاضی را برای بررسی صلاحیت به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کند.

وی با بیان کیوسک های مطبوعاتی تنها با فروش مطبوعات و کتاب نمی توانند خود را اداره کنند،افزود: باید تدبیری اندیشید که کیوسک ها در قالب فعالیت های فرهنگی بتوانند درآمدزایی کنند و به این ترتیب از فعالیت های حاشیه ای و غیرفرهنگی پرهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها