سه میلیون نفر مسابقات جشنواره تلاوت فجر را دنبال کردند

تهران- ایرنا- دبیر پنجمین جشنواره تلاوت فجر از استقبال مردمی در جشنواره امسال سخن گفت و افزود: بیش از سه میلیون نفر در فضای مجازی و رسانه‌ها این جشنواره را دنبال کردند.

داود جعفری روز سه شنبه به خبرنگار معارف ایرنا گفت: امسال شاهد گسترش استقبال مردم از این جشنواره هستیم. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا که مانع برگزاری حضوری شد ولی در فضای مجازی به گونه ای عمل کردیم که بیشتر از دوره حضوری دیده شدیم.

وی افزود: سال گذشته در چهارمین جشنواره که به صورت حضوری در برج میلاد برگزار شد، یک میلیون و ۳۴۹ هزار نفر ما را دیدند ولی امسال این جشنواره در فضای مجازی به خوبی دیده شد و از طرف دیگر برنامه های تلویزیونی مسابقات را در ۱۱ شبکه استانی برگزار کردیم که با استقبال مردم روبرو شد.

این قاری قرآن ادامه داد: امسال بیش از سه میلیون نفر در فضای مجازی و رسانه ها مسابقات پنجمین جشنواره را دنبال کردند و این موضوع یک نقطه قوتی در مقابل تهدید کووید ۱۹ بود.

وی افزود: حضور گسترده قاریان و حافظان نیز یکی از اتفاق های بسیارخوب این دوره بود. امسال بخش قرائت خواهران و بخش نوجوانان را به مسابقات اضافه کردیم و بخش حفظ کل نیز با استقبال حافظان روبرو شد به گونه ای که ۴۷۴ حافظ در این مسابقات شرکت کردند و پنجشنبه دوم بهمن بخش نهایی مسابقات برگزار می شود.

جعفری اضافه کرد: برای اولین بار از بین هزار و ۲۶۱ شرکت کننده در بخش ترتیل ۱۲۰ نفر را انتخاب کردیم که یک دوره تخصصی ترتیل را پشت سر گذاشتند و از میان آنها ۱۵ نفر انتخاب شدند که هر یک از این حافظان یک دوره ترتیل را خواندند و قرار است در مراسم اختتامیه که جمعه در برج میلاد برگزار می شود، از این ترتیل ها رونمایی شود.  

وی ادامه داد: برنامه های تبلیغی در بخش بین الملل فقط با انتشار یک پوستر در فضای مجازی انجام شد و ۱۴۹ قاری از ۵۰ کشور در این مسابقات شرکت کردند که ۲۴ نفر انتخاب شدند. البته ما از این قاریان انتخاب شده خواستیم تا تلاوت خود و بقیه قاریان یعنی ۲۳ قاری دیگر را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنند که با توجه به گستردگی انتشار در فضای مجازی، این تلاوت ها حدود یک و نیم میلیون بازدید کننده داشته است.

جعفری افزود: مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فجر تلاوت جمعه سوم بهمن ماه در برج میلاد تهران برگزار می شود. قرار است عبدالهای فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم سخنرانی کند.

وی از پخش مستقیم این مراسم در شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن خبر داد و گفت: برخی شبکه های برون مرزی همچون الکوثر و سحر ویژه برنامه هایی را در این زمینه پخش خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار فرهنگ