بیش از ۶۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحصیل می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر امور بین‌الملل و رییس پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از هزار و ۵۰۰ دانشجوی بین الملل در این دانشگاه درحال تحصیل هستند که از این تعداد بیش از  ۹۰۰ نفر دانشجوی ایرانی و بیش از ۶۰۰ نفر دانشجوی خارجی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتریحیی پاسدار روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات دانشجویان خارجی و توسعه بخش بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: پذیرش ۲۲۰ دانشجوی جدیدالورود خارجی در سال جاری نشان از توانمندی های این دانشگاه در جهت جذب دانشجویان بین الملل دارد.

وی با اشاره به فضای فیزیکی نامناسب مدیریت بین الملل دانشگاه و نبود زیرساخت های آموزشی آن گفت: دانشگاه باید درصدد رفع این مشکلات گام بردارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به جایگاه ویژه دانشجویان بین الملل در این دانشگاه گفت: تربیت دانشجویان توانمند به نفع کشور است و یکی از موارد مهم در توسعه استان به لحاظ جذب توریست وجود همین دانشجویان است.

دکتر محمودرضا مرادی افزود: دانشجویان خارجی مهمان ما در دانشگاه هستند و رعایت انصاف و اخلاق و نیز آمورش مناسب در مورد آنها ضروری است.

وی اضافه کرد: تمرکز بر روی داشته ها در کوتاه مدت و برنامه‌ریزی بلندمدت برای رفع مشکلات ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر حبیب الله خزایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم گفت: تعداد دانشجویان بین الملل از ۹۰ نفر در حدود سه سال پیش به بیش از ۶۰۰ نفر در سال جاری رسیده که این رشد بسیار خوب نشانگر تلاش همکاران مدیریت بین الملل می باشد.

علوم پزشکی کرمانشاهی دانشگاهی با قدمت ۵۲ ساله

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.

دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.

این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقروکلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیأت علمی دارد.

۶۱۲ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

براساس آمارها سالانه بیش از ۸۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها