رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: ۱۵ هزار مجموعه قرآنی در کشور فعال است

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ۱۵ هزار مجموعه قرآنی در کشور در زمینه ترویج و تبلیغ قرآنی فعال است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی روز سه شنبه در آیین معرفی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ابراز داشت: ۱۲ هزار مجموعه قرآنی در کشور ثبت شده زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: اصل و اساس کار فرهنگی و تبلیغی توجه به رویکرد مردمی بودن است و تقویت مشارکت مردمی در انجام کارهای تبلیغی و ترویجی از تاکیدات مقام معظم رهبری است.
وی تصریح کرد: در برخی زمان‌ها دستگاه‌های حاکمیتی به جای حمایت از مجموعه‌های متشکل مردمی و رویکرد تبلیغ فرهنگی بر پایه مشارکت مردمی، تصدی‌گری به جای تسهیل‌گری پیشه کردند.
وی اضافه کرد: دستگاه‌های حاکمیتی در زمینه تبلیغ و ترویج کار فرهنگی مردم محور باید نقش تسهیل‌گری، حمایت، سیاستگذاری و نظارت داشته‌باشند و نباید تصدی‌گری را بر عهده بگیرد.
وی بیان کرد: حمایت می‌تواند در جنبه‌های مختلف مانند حقوقی، قانونی و روالی و فرایندی، باشد و وقتی صحبت از حمایت می‌شود فقط حمایت مالی مد نظر نیست.
قمی خاطرنشان کرد: به طور طبیعی هر چه بودجه در اختیار مراکز فرهنگی مانند سازمان تبلیغات اسلامی قرار بگیرد در اختیار گروه‌های فرهنگی و مجموعه‌های خودجوش مردمی مانند هیات‌های مذهبی، مجموعه‌های قرآنی، گروه‌های جهادی یا مجموعه‌های مختلف مردمی قرار می گیرد.
وی تاکید کرد : برای انجام کارهای فرهنگی باید به ابعاد مختلف مانند توانمندسازی، تقویت زیرساخت‌ها توجه داشت و تحقق این راهبرد نیازمند همراهی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف است.
وی بیان کرد: حدود ۲۵ وظیفه برای سازمان تبلیغات تعریف شده و تامین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات جزو وظایف است.
قمی یادآور شد: هیات‌های مذهبی شناسه‌ای ندارند تا بتوانند شماره حساب داشته باشند و کمک مردمی برای حمایت از محرومان و برگزاری برنامه  باید تجمیع شوند و رفع این مشکل نیازمند تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ۲۰۰ دبیرستان در کشور رشته معارف را ارائه می‌دهند و توسعه رشته‌ معارف نیازمند توجه آموزش و پرورش است.

روش‌های نوین آگاهی‌بخشی برای خنثی کردن دسیسه‌های دشمن استفاده شود
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار سمنان در این نشست گفت: دشمن با روش‌های نوین آموزه‌های دینی در نسل جوان را مورد هدف قرار داده و استفاده از روش‌های نوین اطلاع‌رسانی برای خنثی‌سازی دسیسه دشمن مورد استفاده قرار بگیرد.
حبیب‌الله خجسته‌پور ابراز داشت: تبلیغ و ترویج مبانی دینی نکته مهمی در ناکامی دشمن در رسیدن به اهداف شومشان است و باید این موضوع مورد توجه شد.
 خجسته‌پور اظهار داشت: باید هوشیار بود و نسل جوان را با تولید محتوای فاخر متناسب با شیوه‌های نوین آگاه کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به منظور شرکت در آیین معرفی حجت‌الاسلام عباس عبدالهی به عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به سمنان سفر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha