۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84190626
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی سمنان به خاطر سرما هشدار نارنجی اعلام کرد

سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی به همراه کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در روزهای آینده، هشدار نارنجی اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز سه شنبه به ایرنا گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، پیش بینی وضعیت جوی روزهای آینده هوای استان از ورود سامانه بارشی و توده هوای سرد متاثر خواهد بود.

ایرج مصطفوی افزود: زمان آغاز فعالیت این سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه و نوع مخاطره از نوع بارش باران و برف، مه آلودگی وکاهش دید، وزش باد شدید و بسیار شدید ،کولاک برف، و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: بارش باران و برف در غالب نقاط به ویژه نواحی شمالی استان سمنان و مه آلودگی و کاهش دید افقی در بیشتر نقاط به ویژه در نواحی کوهستانی و محورهای شمالی و وزش باد شدید نیز با شدت بیشتر در نواحی شمالی و مرکزی استان دور از انتظار نیست.

مصطفوی با اشاره به اینکه کولاک برف برای برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی و کوهستانی پییش بینی می شود به کاهش دما بین ۸ تا ۱۵ درجه سانتیگراد در استان اشاره کرد.

وی اضافه کرد: منطقه اثر فعالیت این سامانه بارشی فردا به صورت وزش باد نسبتا شدید به ویژه در نواحی شمالی استان، از اواخر وقت به تدریج آغاز بارشها از نواحی غربی و شمال غربی خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: روز پنجشنبه نیز در غالب نقاط بارش باران و برف و در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف، وزش باد شدید و بسیار شدید،کولاک برف، مه آلودگی وکاهش دید، کاهش نسبی دمای هوا پیش بینی می شود.

وی گفت: برای روز جمعه ادامه بارشها در نیمه شرقی استان سمنان به صورت بارش برف تا صبح جمعه، وزش باد شدید به ویژه در نواحی شمالی،کولاک برف در نواحی کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید، ادامه روند کاهشی دما دور از انتظار نیست.

مصطفوی ادامه داد: مخاطره فعالیت این سامانه بارشی به صورت لغزندگی جاده ها و معابر، یخبندان، کولاک، کاهش دید، اختلال در تردد در محورهای استان به ویژه در محورهای کوهستانی و شمالی، امکان خسارات ناشی از وزش بادبسیار شدید است.

وی، خودداری از کوهنوردی، لایروبی مسیلها و آبراهها، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی و مجهز بودن به تجهیزات زمستانی، تمهیدات لازم در حفاظت از محصولات کشاورزی و تنظیم دمای گلخانه ها و مرغداری ها ، تمهیدات لازم در مقابله با خسارات ناشی از باد شدید، مدیریت منابع انرژی، را توصیه های جدی هواشناسی استان سمنان برای روزهای در پیش عنوان کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان فعالیت این سامانه بارشی را اوایل وقت جمعه بیان و اضافه کرد: کمینه دمای هوای شهر سمنان تا روز جمعه به منفی ۶ درجه سانتیگراد کاهش می یابد و مناطقی مانند رضوان و شهمیرزاد دمای منفی ۱۳ و منفی ۱۲ درجه را تجربه می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها