شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا آب یک میلیون سوری را قطع کردند

تهران - ایرنا - شبه‌ نظامیان «قسد» (کردهای سوریه) که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، برای دومین روز متوالی از ورود کارگران شرکت آب‌رسانی استان «الحسکه» به مقر این شرکت جلوگیری کرده و ضمن ربودن سه نفر از آنها مانع انتقال آب به یک میلیون شهروند سوریه شدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که شبه نظامیان گروه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) که تحت حمایت نظامیان اشغالگر آمریکا قرار دارند، در ادامه اقدامات جنایت‌آمیز خود در حق اهالی استان الحسکه (شمال سوریه)، برای دومین روز پیاپی مانع ورود کارگران طرح آب رسانی این استان به محل کار خود شدند و آب آشامیدنی ساکنان این استان را همچنان مسدود نگه داشته‌اند.

یک منبع محلی به «سانا» گفت که شبه نظامیان کرد سوری با جلوگیری از ورود کارگران شرکت آب و فاضلاب به مقر شرکت در شهرک «العزیزیه»، مستقیما بر وضعیت خدمات‌رسانی به شمال سوریه تأثیر می‌گذارند.

منبع مذکور با بیان اینکه شبه نظامیان قسد سه نفر از کارگران را ربودند، افزود: آنها عمدا مرتکب جنایات در حق اهالی الحسکه می‌شوند و با هماهنگی نظامیان اشغالگر آمریکا، کنترل ساختمان‌ها و مراکز تاسیساتی در این استان را در دست خود می‌گیرند.

شبه نظامیان قسد در 27 ژوئن گذشته، مقر شرکت برق عمومی استان الحسکه در شهرک «النشوه»، اداره کل غلات شهرک «غویران» و شهر «الریاضیه»، بخشی از ساختمان‌های مسکن جوانان، انجمن انفورماتیک سوریه، سازمان گردشگری و محیط زیست، اداره راهنمایی و رانندگی و ثبت احوال را تحت اشغال خود درآوردند.

اهلی الحسکه تاکنون چندین بار با برگزاری تجمع اعتراض آمیز، به تخلفات شبه نظامیان قسد مورد حمایت نیروهای اشغالگر آمریکایی مبنی بر تلاش برای محاصره و فشار بر مردم منطقه اعتراض کرده و سکوت جامعه جهانی مقابل جنایات نیروهای وابسته به ترکیه و آمریکا در مرکز و حومه غربی الحسکه را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تجمعات اعتراضی پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن شعارهایی در محکومیت اشغالگری ترکیه و مزدوران وابسته آنکارا و محکومیت اقدامات شبه نظامیان قسد درج شده بود. 

مردم الحسکه اقدام اشغالگران در به‌کارگیری شبه نظامیان به منظور ادامه وضعیت هرج و مرج برای ایجاد فضا و شرایط مناسب جهت سرقت و غارت کالاهای مردم سوریه را محکوم کردند.

ارتش آمریکا نیز از سال ۱۳۹۴ در راستای حمایت از تروریست‌های مستقر در شرق سوریه و بدون اجازه دولت این کشور نیروهای خود را وارد بخش‌های شرقی سوریه و مرزهای مشترک این کشور با عراق و اردن کرده است. 

استان الحَسَکه با یک میلیون جمعیت در شمال شرق سوریه قرار دارد. شهر الحسکه مرکز این استان و شهرهای «قامشلی، دیرک، سری کانی و عمودا» از مهم‌ترین شهرهای استان الحسکه است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha