۲۴ هزار شغل آسیب دیده از کرونا در لرستان حفظ شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تسهیلات لازم برای حفظ ۲۴ هزار و ۳۲۴ فرصت شغلی آسیب دیده از کرونا در این استان پرداخت شده است.

علی آشتاب روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا ۱۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به مشاغل  و کسب و کارهای متضرر از کرونا در استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به سهمیه ۷۰۰ میلیارد تومانی لرستان برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل ادامه داد: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان از این رقم جذب شده است و ۲۰ هزار و ۷۲۹ پرونده با حفظ ۲۴ هزار و ۳۲۴ شغل موفق به دریافت این وام شده اند.

وی افزود: این تسهیلات تخصیصی برای فعالان آسیب دیده از کرونا در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی، فرهنگی، مراکز آموزشی و فنی حرفه ای، کمیته امداد، بهزیستی، ورزش و جوانان، جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و حمل و نقل جاده ای تخصیص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از ۳۰ هزار پرونده با مجموع تسهیلات درخواستی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به بانک های استان معرفی شده است و کار پرداخت وام به کسب و کارهای متقاضی همچنان ادامه دارد.

آشتاب اظهار داشت: با توجه به اینکه ۱۷ هزار واحد از مجموع ۵۳ هزار واحد صنفی لرستان در خرم آباد وجود دارد تاکنون حدود ۶۰ میلیارد تومان از تسهیلات ، به اصناف و کسب و کارهای این شهرستان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: حمایت از مشاغل و تثبیت اشتغال کار راحتی نیست اما حدود ۱۰ ماه گذشته تلاش بسیاری صورت گرفته است با پرداخت تسهیلات بانکی، از تعطیلی واحدها جلوگیری شود.

بر اساس برآورد اولیه، ۶۰ هزار واحد اقتصادی و تولیدی در لرستان به دلیل شیوع کرونا آسیب دیده و متضرر شده اند و خسارت آنها یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که تسهیلات ارزان قیمت به واحدهایی که در سامانه " کارا" ثبت نام کرده اند پرداخت می شود.

 تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت کرونا به واحدهای اقتصادی لرستان اختصاص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =