۳۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84190564
۰ نفر

برچسب‌ها

عادی انگاری مردم  کرمان نسبت به کرونا نگران کننده است

کرمان - ایرنا - مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در امور ستادی و اجتماعی گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی بار مراجعه بیماران کرونایی در بیمارستان ها و مرگ و میر در این زمینه کاهش یافته است اما این احساس خطر وجود دارد که مردم فکر کنند با این روند نزولی کرونا به پایان یافته و عادی انگاری کنند.

به گزارش ایرنا حسین صافی زاده روز سه شنبه در شورای اطلاع رسانی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه سالجاری به عنوان گام چهارم مقابله با بیماری کووید۱۹ در کشور افزود: در این طرح مقابله همه جانبه با ویروس کرونا با مشارکت بسیج و سایر دستگاه‌ها اجرایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بخش عمده این طرح در قالب رهگیری افرادی که با افراد مبتلا ارتباط داشتند؛ شناسایی شدند تا با قرنطینه این افراد چرخه انتقال این ویروس شکسته شود.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در امور ستادی و اجتماعی مراقبت از بیماران مبتلا و حمایت معیشتی از خانواده های نیازمند را از اقدامات بعدی این طرح عنوان کرد و گفت: تامین نیازهای خانوارهای آسیب دیده از کرونا در این طرح از انتقال ویروس کرونا در جامعه جلوگیری می کند.

صافی زاده با قدردانی از حوزه هایی که در این طرح همکاری کردند تصریح کرد: خوشبختانه طی۵۰ روزی که طرح شهید سلیمانی اجرایی شده‌؛ اقدامات مطلوبی انجام گرفته است. 

وی با بیان اینکه مردم باید از جزئیات اجرای این طرح مطلع شوند خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند در قبال این طرح چه مسئولیتی را در جامعه دارند تا به کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند. 

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در امور ستادی و اجتماعی افزود: هدف اجرای طرح شهید سلیمانی این است که با عدم حضور در اماکن و ماندن در منزل سعی کنند چرخه انتقال این ویروس را به حداقل برسانند. 

وی با تاکید براینکه اطلاع رسانی و حساس سازی جامعه نسبت به ویروس کرونا بسیار مهم است گفت: خوشبختانه با اجرای طرح شهید سلیمانی و سایر اقدامات انجام گرفته روند نزولی شیوع ویروس کرونا را در استان شاهد هستیم و بار مراجعه به بیمارستان ها و مرگ و میر کاهش یافته است اما این احساس خطر وجود دارد که مردم فکر کنند با این روند نزولی کرونا به پایان یافته و عادی انگاری کنند.

صافی زاده  با اشاره به اینکه تغییر وضعیت شهرستان ها از نارنجی به زرد یا آبی بدین معنا نیست که مجدد فعالیت های روزمره را همانند قبل از کرونا داشته باشیم و دوباره شرایط را عادی بدانیم و در تجمعات حضور داشته باشیم گفت: اگر این اتفاقات رخ دهد ظرف مدت کوتاهی روند شیوع به حالت گذشته برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه در چند روز آینده هوا سرد خواهد شد و این شرایط سبب می‌شود تا تهویه منازل و سایر امکان به حداقل برسد بیان داشت: اصحاب رسانه باید کمک کنند تا مردم ساده انگاری را در این شرایط نزول شیوع کرونا نداشته باشند و باید با رفتار منطقی از روند صعودی این ویروس جلوگیری کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها