اثرگذاری و ماندگاری اثر هنری بیشتر از مباحث علمی است

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: اثرگذاری و ماندگاری اثر هنری به مراتب بیشتر از مباحث علمی است و به همین منظور باید رسانه‌ها در تولید محتوا از ظرفیت هنرمندان در خلق آثار هنری و ادبی استفاده کنند.

احمد برادران روز سه شنبه در آیین رونمایی از پوستر سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات در بجنورد با بیان اینکه هیچ زبانی به بلاغت زبان هنر نیست، افزود: در شرایط امروز به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی و سبک زندگی باید از ظرفیت های حوزه هنر به خوبی بهره مند شد.

وی با اشاره به سخنان ریاست جمهوری در باره مقوله هنر و فرهنگ که فرهنگ نباید دولتی باشد اما دولت باید فرهنگی باشد، گفت: به عنوان دولت وظیفه داریم از جمله هنرمندان حمایت کنیم.

برادران  به نگاه مثبت استاندار خراسان شمالی به حوزه هنر استان اشاره کرد و گفت: در استان تلاش کردیم علاوه بر ایجاد زیرساخت‌ها و تغییر رویکرد و نگاه به جامعه به هنر و هنرمندان با ایجاد مجامع مختلف مشورتی مانند جوانان و رسانه به مشکلات این قشر رسیدگی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان شمالی در ادامه این آیین اظهار داشت: ۷۶ متن نمایشی از ۲۶ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.

حسین فرخنده گفت: پس از داوری  ۲۳ اثر نمایشی به مرحله بازبینی راه یافت که از این تعداد با نظر هیات داوران هشت اثر نمایشی انتخاب و سرانجام در مرحله نهایی هفت اثر پذیرفته شد.

وی افزود: همچنین ۱۵ نفر از مسوولان و هنرمندان مطرح کشوری در این خصوص نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

این جشنواره با حمایت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  استانداری خراسان شمالی و اداره کل هنرهای نمایشی در حال برگزاری است که آیین پایانی آن روز جمعه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =