زیرساخت‌های مبارزه با مواد مخدر در خراسان جنوبی نیازمند تقویت است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی تقویت زیرساخت‌های استان در زمینه مقابله با مواد مخدر را خواستار شد و گفت: توسعه زیرساخت‌ها و تقویت امکانات موجود به طور حتم توان مقابله را افزایش می‌دهد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «حمید ملانوری» در دیدار با «اسکندر مومنی» دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در محل این ستاد، به تشریح موقعیت اقلیمی و جغرافیایی و ظرفیت‌های معدنی، کشاورزی و گردشگری استان پرداخت و از مرز به عنوان ظرفیتی در راستای توسعه خراسان جنوبی نام برد.

وی افزود: با چنین ظرفیت‌های بالقوه‌ای، خراسان جنوبی به لحاظ امکانات و زیرساخت‌ها ضعیف است با این وجود توانسته رتبه اول کشور را در امنیت سرمایه‌گذاری از آن خود کند.

استاندار خراسان جنوبی به مرز گسترده این استان با افغانستان و قرار گرفتن در مسیر دو کریدور اصلی کشور اشاره کرد و گفت: با تلاش شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی، مرزبانی و ارتش، امنیت خوبی بر منطقه حاکم است.

وی با اشاره به آمار کشفیات صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون خاطرنشان کرد: بخش عمده این کشفیات با سختی و کمترین امکانات و تجهیزات انجام می‌شود.

ملانوری افزود: دو هفته پیش و در جریان یکی از عملیات‌هایی که در همین راستا صورت گرفت یکی از عزیزان نیروی انتظامی استان به شهادت رسید.

وی به مکاتبات صورت گرفته با ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: همان گونه که در این مکاتبات اشاره شده، موضوع راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶، تقویت ایستگاه‌های بازرسی سهل آباد و علی آباد، اجرای طرح‌های فرهنگی و پیشگیری و کمک به حوزه درمان معتادان از جمله درخواست‌های استان است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: راه‌اندازی مرکز درمان ماده ۱۶- درمان معتادان متجاهر و کم‌بضاعت - از مطالبات دیرینه استان است که علیرغم پیگیری‌های متعدد، تاکنون به جایی نرسیده است.

وی افزود: در حال حاضر تنها مرز فعال استان، ماهیرود است اما برای بازگشایی مرز یزدان هم رایزنی‌هایی صورت گرفته و قطعا این دو مرز، نیاز به تقویت زیرساخت‌ها و تلمین تجهیزات و امکانات دارند.

ملانوری از اعلام آمادگی شرکت ایدرو و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برای احداث کارخانه داروسازی در خراسان جنوبی گفت و بیان کرد: تحقق این برنامه هم حمایت‌های ستاد را می‌طلبد.

در این نشست گزارشی از رشد ۵۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان جنوبی از ابتدای امسال و وضعیت امکانات موجود ارائه شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز ضمن موافقت با درخواست‌های استان در زمینه تقویت زیرساخت‌ها و تامین تجهیزات مورد نیاز در راستای مقابله با مواد مخدر، دستورات لازم برای تحقق آنها را صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها