چهارمین دوره نانواستارتاپ افتتاح شد

تهران- ایرنا- چهارمین دوره نانو استارتاپ امروز سه شنبه به همت ستاد توسعه فناوری نانو به صورت مجازی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، برنامه نانواستارتاپ یکی از برنامه‌های توسعه فناوری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است،   در سه دوره گذشته تیم‌های زیادی وارد برنامه شده و در طول بازه زمانی یک ساله موفق به توسعه نمونه یا محصول اولیه خود شده‌اند .

در دوره چهارم این برنامه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ارزیابی علمی و کارآفرینی به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت آموزش فناوری نانو و بنیاد آموزش فناوری نانو انجام شد، با جمع‌بندی نتایج آزمون‌ها و بررسی فرم سوابق علمی و پژوهشی هر کدام از داوطلبان، ۱۲۰ برگزیده اول معرفی شدند.

بر اساس روال این برنامه دفترچه ایده پس از برنامه در دسترس داوطلبان پذیرفته‌شده در این دوره  قرار خواهد گرفت و جلسات مشاوره و دفاع از ایده طی هفته‌های آتی برگزار می‌ شود.

تمامی حقوق مادی طرح ها متعلق به تیم های استارتاپی است 

در این مراسم محمد باقری دبیرگروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به روند برگزاری رویداد نانو استارتاپ افزود: برنامه نانو استارتاپ هیچ گونه حق مادی در طرح‌های تیم‌های شرکت کننده در برنامه ندارد و تمامی حقوق مادی طرح متعلق به تیم‌ها است.

وی بیان کرد: آموزش، توسعه فناوری، توسعه بازار و محصول از جمله اقدامات این ستاد است.

باقری یکی از اقدامات این ستاد را توسعه فناوری دانست و اظهار داشت: در این راستا برگزاری رویداد نانو استارتاپ در دستور کار این ستاد قرار گرفت، رویکرد اولین دوره این رویداد که در سال ۱۳۹۶ برگزار شد، شناسایی دانشجویان مستعد برای راهیابی به المپیاد بین المللی نانو فناوری بوده است، ولی این رویکرد در دومین دوره از رویکرد رقابتی به رویکرد حمایتی تغییر یافت.

وی، شناسایی تیم‌های مستعد برای توسعه فناوری در حوزه نانو را از اهداف نانو استارتاپ نام برد و یادآور شد: در سه دوره گذشته برترین تیم‌های مسابقه ملی فناوری نانو وارد این برنامه شدند و در طول بازه زمانی یک ساله موفق به توسعه نمونه یا محصول اولیه خود شده‌اند.

وی توضیح داد: در دوره چهارم این برنامه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ارزیابی علمی و کارآفرینی به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت آموزش فناوری نانو و بنیاد آموزش فناوری نانو انجام شد.

باقری ارائه آموزش، مشاوره‌های فنی و مهندسی، ایجاد ارتباط با صنایع، اعطای تسهیلاتی چون خرید مواد اولیه، آنالیز آزمایشگاهی، استقرار در آزمایشگاه، شرکت در نمایشگاه‌ها و ساخت نمونه اولیه را از جمله خدمات اعطا شده به تیم‌های برگزیده در هر مرحله عنوان کرد.

وی در زمینه میزان مالکیت معنوی ستاد از طرح‌های نانو استارتاپ یادآور شد: برنامه نانو استارتاپ هیچ گونه حق مادی در طرح‌های تیم‌های شرکت کننده در برنامه ندارد و کلیه حقوق مادی طرح متعلق به تیم‌ها است، ولی این حق را برای خود قائل است که در صورت صلاحدید خود، طرح‌های تیم‌های شرکت کننده را به عنوان طرح برگزیده در کمپین‌ها، وب سایت، بروشور و سایر فعالیت‌های تبلیغاتی و ترویجی خود معرفی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش