۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار به پارک علم و فناوری کردستان اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری کردستان گفت: ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار به پارک علم و فناوری استان اختصاص یافته که سال آینده برای توسعه فعالیت‌های این پارک هزینه خواهد شد.

خالد سعیدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از محل بودجه امسال نیز این پارک ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته بوده که تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال آن هزینه شده است.

وی به افزایش ۲۰ برابری بودجه پارک علم و فناوری استان نسبت به راه‌اندازی آن در سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: شرکت‌های تحت پوشش پارک علم و فناوری استان تاکنون ۲۵ میلیارد ریال درآمد داشته‌اند .

سعیدی با بیان اینکه از لحاظ نیروی انسانی از قابلیت‌های فراوانی برخورداریم، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۰ هسته و شرکت در استان فعالیت دارند که  از ۲۵ شرکت دانش‌بنیان  فعال در استان، ۱۵ شرکت در داخل پارک علم و فناوری استقرار دارند.

رییس پارک علم و فناوری کردستان به برنامه‌ریزی برای تخصیص زمین و احداث پهنه‌ای دانش‌بنیان متشکل از پارک علم و فناوری، دانشگاه و بخش خصوصی اشاره کرد و یادآور شد: قرار بود تا سال آینده ۳۰۰ شرکت در پارک فعال شوند اما به دلیل کمبود فضا شرایط برای این کار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه  پارک علم و فناوری یک سازمان دولتی حمایتی برای پشتیبانی از جوانان به منظور تبدیل ایده به کسب و کار است، یادآور شد:  امسال بخاطر کرونا، برنامه مجازی این پارک افزایش یافت.

سعیدی افزود: در زمینه مربیگری و مشاروه برای ۱۰۷ تا ۱۱۰ شرکت که ۳۵ درصد آن به بلوغ رسیده و ساختارمند هستند، برنامه‌های جامع مجازی اجرا شد تا در مراحل رشد، توسعه بازار و محصول حمایت شوند.

سعیدی از پرداخت بسته‌های حمایتی کرونا به مشاغل موجود در این پارک اشاره کرد و یادآور شد: اجاره بها و حق بیمه برخی شرکت‌ها برای تاب آوری مقابله با کرونا پرداخت شد.

رییس پارک علم و فناوری کردستان تاکید کرد: از نظر کسب و کارهای مبتی بر فکر و خلاقیت در استان رشد بسیار خوبی داشته‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =