آثار برگزیده خبرنگاران ایلامی به جشنواره کشوری ابوذر راه می یابد

ایلام- ایرنا - دبیر جشنواره ابوذر ایلام گفت: آثار فاخر و ارزنده در بخش های مختلف رسانه از خبرنگاران استان و فعالان این حوزه به جشنواره کشوری ابوذر راه می یابد.

محمد علینظری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فراخوان برگزاری ششمین جشنواره ابوذر استان منتشر شده و تاکنون خبرنگاران استان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده اند اما انتظار داریم با توجه به توانمندی بسیاری از خبرنگاران، آثار فاخر و ارزنده به این جشنواره ارسال شود.

وی  اظهار داشت: آثار برگزیده استان پس از اعلام نتایج داوری به جشنواره ابوذر کشور راه می یابند که امیدواریم در کشور هم حائز رتبه و مقام شوند. 

 علینظری گفت: در برخی از محورهای جشنواره با تبصره ی عدم چاپ و بدون زمان انتشار سعی شده است تا فرصتی به خبرنگاران داده شود در این زمینه ها نیز خلق اثر کنند.

وی، محورهای وقف، آبخیزداری، دستاوردهای نظام، جنگل کاری و موضوع آزاد در خصوص ظرفیت های استان را از آن جمله برشمرد.

وی افزود:  محورهای جشنواره شامل جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، بصیرت و دشمن شناسی،  خروج آمریکا از منطقه خون بهای حاج قاسم سلیمانی(بدون شرط انتشار)، موضوعات اجتماعی شامل طلاق، اعتیاد، فرزند آوری‌ و خودکشی، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، کرونا و کمک مومنانه،  دفاع مقدس و نقش مردم ایلام در جنگ، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه اقدام، امیدآفرینی و نشاط اجتماعی، روایت از اربعین در سال‌های گذشته، بررسی راهکارهای توسعه وقف های همگانی در بستر فضای مجازی(بدون شرایط زمان انتشار)، آبخیزداری و توسعه فضای سبز (بدون شرط انتشار)،  جنگل کاری و حفاظت از جنگل(بدون شرط انتشار) و موضوع آزاد (یکی از ظرفیت‌های فراموش شده بومی استان) است.

وی ادامه داد: همچنین در  بخش ویژه "برای پژمان" نیز به مناسبت درگذشت خبرنگار فقید رسانه پژمان مهدوی فر سعی داریم تا با گرامیداشت یاد و خاطره وی از خانواده اش تجلیل کنیم.

علینظری گفت: قالب آثار جشنواره در بخش های خبر، گزارش، مصاحبه، مقاله و یادداشت، کاریکاتور ، اینفوگرافی، موشن گرافی، فیلم کوتاه، عکس و  پوستر است که خبرنگاران می توانند آثار خود را ارسال کنند.

وی اضافه کرد:  آثار ارسالی باید  از ۹۸/۱۱/۲۲ تا ۹۹/۱۰/۲۰ در یکی از رسانه های دارای مجوز منتشر شده باشد.

دبیر جشنواره ابوذر گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به سازمان بسیج رسانه به آدرس ایلام - چهار راه حضرت سیدالشهدا(ع) - جنب بانک دی ارسال کنند.

وی افزود: همه خبرنگاران آزاد و شاغل در تمامی رسانه های استان دارای مجوز در سامانه جامع رسانه های کشور می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی تاکید کرد: هر خبرنگار در سه قالب و ارسال یک اثر اجازه شرکت در جشنواره را دارد و اثر باید در بازه زمانی بهمن ۹۸ تا ۲۰دی ماه ۹۹ در رسانه های مکتوب و الکترنیکی استان دارای مجوز سامانه های جامع کشور منتشر شده باشد.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین اطلاعیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر، مهلت  ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ابوذر تا ساعت ۲۴  مورخه ۹۹/۱۱/۰۵ است و تمدید نخواهد شد.

علینظری گفت: خبرنگاران می‌توانند آثار مربوط به خویش در دوره زمانی ۹۸/۱۱/۲۲ تا ۹۹/۱۰/۲۰ را به ایمیل abozarha.ilam@gmail.com و همچنین از طریق واتساپ و تلگرام به شماره  ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ ارسال کنند.

وی افزود: همچنین آثار مکتوب بصورت حضوری، ترجیحاً در قالب ورد با (فونت ۱۴ - زر یا میترا) ازطریق آقای سیدداود سجادی به شماره همراه (۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴) قابل دریافت است.

وی اظهار داشت: هیات داوران این جشنواره نیز انتخاب و قرار است مهمان ویژه کشوری نیز در این جشنواره شرکت کند.

به گزارش ایرنا، جشنواره ابوذر با همکاری بسیج رسانه تاکنون پنج دوره در استان برگزار شده است که خبرنگاران ایرنا همواره جزو افراد منتخب و برگزیده این جشنواره بوده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها